کد خبر:119720
پ
حمل و نقل عمومی
دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران اعلام کرد؛

تعیین نرخ جدید کرایه حمل و نقل عمومی تهران براساس نرخ تورم

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد درصد افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران در مورد درصد افزایش نرخ کرایه های حمل ونقل عمومی توضیحاتی ارائه کرد.

 

*** تصویب نرخ کرایه‌ها در قالب تبصره‌های بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران، در مورد سخنان متفاوت مسئولان شهری و فرمانداری در خصوص درصد محاسبه نرخ کرایه وسایل حمل و نقل عمومی گفت:

برای اولین بار در لایحه بودجه ۹۸، جدول نرخ کرایه‌ها در قالب تبصره‌های بودجه آمد که در زمان بررسی بودجه؛ نرخ کرایه‌ها نیز به تصویب رسید.

 

*** تعیین نشدن سقف مشخص برای افزایش نرخ کرایه حمل و نقل عمومی 

 

محمدعلی کرونی با بیان اینکه در لایحه بودجه تصویب شد که شهرداری می‌تواند معادل حداکثر نرخ تورم اعلامی در پایان سال ۹۷، نسبت به افزایش نرخ کرایه‌ها اقدام کند گفت:

فرمانداری تهران نیز لایحه بودجه مصوب شورا را بررسی کرد و ایرادی به این بند وارد ندانست چراکه در لیست ایرادات مصوبه بودجه به این موضوع اشاره نکرد و سقفی هم برای افزایش نرخ کرایه لحاظ نکردند.

وی با بیان اینکه در تبصره افزایش نرخ کرایه‌ها، هیچ عددی اعلام نشده و تنها مقرر شد براساس نرخ تورم، کرایه‌ها محاسبه شود، ادامه داد: شهرداری تهران نرخ تورم را از مرکز آمار استعلام کرده و حالا منتظر اعلام نهایی هستیم تا کرایه‌ها براساس آن محاسبه شود.

 

*** میزان افزایش نرخ کرایه حمل و نقل توسط شهرداری 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، پیش از این مسئولان شهری اعلام کرده بودند که نرخ کرایه‌ها براساس نرخ تورم پایان سال ۹۷، اعلامی از سوی مرکز آمار محاسبه خواهد شد اما غلامحسین آرام معاون فرماندار تهران اظهار داشت که شهرداری می‌تواند حداکثر ۲۰ درصد کرایه حمل و نقل عمومی را در سال ۹۸ افزایش دهد.

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 6 =

کلید مقابل را فعال کنید