کد خبر:119796
پ
شرکت مس
مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس:

رشد ۲۱ و ۱۵ درصدی تولید آند و کاتد / شرکت مس در ۹۷ خوش درخشید

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به تولید ۲۴۷هزار و ۳۸۴ تن کاتد مس در سال‌۹۷ توسط این شرکت از رشد ۱۵ درصدی این محصول نسبت به سال قبل خبر داد.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اشاره به تولید ۲۴۷هزار و ۳۸۴ تن کاتد مس در سال‌۹۷ توسط این شرکت از رشد ۱۵ درصدی این محصول نسبت به سال قبل خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس با اعلام این خبر و با تأکید بر این‌که این میزان تولید در عمر شرکت بی‌سابقه بوده است اظهار داشت:

طی این بازه زمانی شرکت مس ۳۱۳هزار و ۷۸۵ تن آند تولید کرده است که با این میزان تولید برنامه ۲۶۰ هزار تنی سال ۹۷ را با ۲۱ درصد رشد محقق کرده است.

 

*** استخراج سنگ معدن

 

وی تأکید کرد: در کمتر از یک‌سال پس از بهره‌برداری از تکنولوژی جدید کارخانه ذوب سرچشمه موفق شدیم بازیابی کارخانه ذوب را از ۷۵ درصد به بیش از ۹۰ درصد برسانیم.

به گفته مدیر امور برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس طی سال ۹۷ درمجموع ۱۸۹میلیون و ۸۶۶ هزار تن سنگ معدن استخراج شده است که نسبت به برنامه ۱۷۳ میلیون و ۶۸۷هزار تنی امسال ۹درصد رشد داشته است.

وی افزود: همچنین شرکت مس در سال گذشته، ۵۳میلیون و ۴۵۴هزار تن سنگ سولفور برداشت کرده است که ۵ درصد از برنامه در نظر گرفته شده برای برداشت سنگ سولفور (۴۷ میلیون و ۸۳ هزار تن) جلوتر است.

 

*** تولید کنسانتره مس

 

سعد عبدی همچنین گفت: تولید کنسانتره مس نیز در این مدت، رشد قابل‌توجهی داشته است؛ به‌طوری‌که طی این مدت، شرکت مس ۱میلیون و ۱۸۰ هزار تن کنسانتره مس تولید کرده است که نسبت به برنامه تعریف‌شدۀ ۱میلیون و ۱۲۳هزار تنی، رشد ۵ درصدی نشان می‌دهد.

مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت مس در ادامه، به میزان تولید مس محتوی معدنی شرکت‌مس به عنوان شاخص اصلی تولید معادن اشاره کرد و گفت: در سال گذشته درمجموع ۲۹۸هزار تن مس محتوی معدنی تولید شده است که در مقایسه با برنامه ۲۸۶ هزار تنی، رشد ۴ درصدی داشته است.

 

*** عملکرد فروش شرکت مس در سال ۹۷

 

عبدی در ادامه درباره عملکرد فروش شرکت‌مس در سال ۹۷ گفت:

تا پایان مردادماه سال گذشته روند صادراتی شرکت مس رو به‌ رشد بود ولی پس از تحریم‌ها و تا اواسط بهمن‌ماه به دلیل برخی کارشکنی‌ها روند فروش خارجی با مشکلاتی مواجه شد. با این حال، شرکت مس با درایت و شناسایی فرصت‌های صادراتی جدید، موفق به عقد قراردادهای جدید صادراتی شد و به این ترتیب برنامه صادرات سال ۹۷ شرکت مس محقق شد.

وی افزود: شرکت مس در سال گذشته از مجموع فروش داخلی و خارجی، موفق به کسب درآمد بیش از ۱۰ هزار میلیارد تومانی شد که ۷درصد بالاتر از برنامه ۹۵۰۰میلیاردی شرکت در سال ۹۷ است.

 

*** اثرات تحریم و فروش حداکثری محصولات شرکت

 

عبدی با بیان این‌که در سال جاری دست‌یابی به فروش ۱۵ هزارمیلیارد تومانی هدف‌گذاری شده است اظهار داشت:

استراتژی شرکت در سال ۹۸ بر اساس تداوم تولید حداکثری و ثبت رکورد جدید تولید کاتد، ادامه فعالیت‌های توسعه‌ای شرکت، صیانت از معادن، احترام به کرامت انسانی و حفاظت از محیط زیست تدوین شده است.

وی با تاکید بر این‌که به دنبال کم کردن اثرات تحریم و فروش حداکثری محصولات شرکت در حوزه داخلی و صادراتی هستیم، افزود:

همچنین در سال جاری استراتژی بهره‌گیری از ظرفیت‌های داخلی در حوزه بومی‌سازی قطعات و تجهیزات با هدف رونق تولید و حمایت از سازندگان داخلی نیز با قدرت پیگیری خواهد شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر برنامه‌ریزی و نظارت شرکت‌مس در پایان اظهار داشت: در سال ۱۳۹۷ شرکت ملی صنایع مس ایران ۲۴۷هزار و ۳۸۴ تن کاتد مس تولید کرده است که نسبت به برنامه سال از رشد ۱۵ درصدی برخوردار شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید