کد خبر:119713
پ
محصولات پتروشیمی
سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآوردهای نفتی خبر داد

تاثیر تحریم‌های جدید بر صادرات محصولات پتروشیمی

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآوردهای نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به تاثیر روانی تحریم‌های جدید آمریکا در بازار ارز و طلا، از بی اثر بودن این تحریم‌ها بر روند صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد.

سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآوردهای نفت، گاز و پتروشیمی با اشاره به تاثیر روانی تحریم‌های جدید آمریکا در بازار ارز و طلا، از بی اثر بودن این تحریم‌ها بر روند صادرات محصولات پتروشیمی خبر داد.

 

*** تاثیر تحریم‌های جدید آمریکا بر روند صادرات محصولات پتروشیمی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآوردهای نفت، گاز و پتروشیمی در پاسخ به این پرسش که تحریم‌های جدید آمریکا چه تاثیری بر روند صادرات محصولات پتروشیمی دارد؟ اظهار داشت:

تحریم‌های جدید آمریکا بیشتر تاثیر روانی در بازار ارز و طلا دارد، اما اینکه بگوییم این تحریم‌ها جنبه جنگ نظامی دارد، این طور نیست. تحریم‌های آمریکا علیه سپاه ادامه سیاست‌های آمریکاست و این اقدامی جهت محکم کردن دور دوم تحریم محسوب می‌شود که از اردیبهشت ماه اعمال خواهد شد.

سیدحمید حسینی افزود: آنها قصد دارند با اعمال چنین موضوعاتی بهانه‌ای را برای همکاری نکردن سرمایه‌گذاران و بنگاه‌های صنعتی خارجی با ایران فراهم کنند. بنابراین اعمال چنین تصمیم‌هایی نمی‌تواند نقشی بر کاهش روند صادرات محصولات پتروشیمی داشته باشد.

 

*** صادرات پتروشیمی در سال ۹۸

 

سیدحمید حسینی می‌گوید: صادرات پتروشیمی دچار مشکل نخواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: ممکن است با اخذ چنین تصمیم‌هایی از سوی غرب، نحوه نقل و انتقال پول با شریک‌های تجاری ایران سخت‌تر از گذشته شود ولی صادرات پتروشیمی دچار مشکل نخواهد شد.

حسینی در پاسخ به این پرسش که صادرات پتروشیمی در سال ۹۸ چه میزان قابل پیش‌بینی است؟ بیان کرد:

میزان صادرات محصولات پتروشیمی برای سال ۹۸ هنوز مشخص نیست. سال گذشته هم روند صادرات نفت، مشتقات نفتی و پتروشیمی بسیار مطلوب بود.

 

*** آمارهای سال۹۷

 

آمارهای سال گذشته حاکی از این است که سال گذشته ۶۵ میلیارد دلار درآمد ارزی داشته‌ایم که این رقم نسبت به میزان صادرات سال‌های گذشته رقم قابل توجهی بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی اتحادیه صادرکنندگان فرآوردهای نفت، گاز و پتروشیمی در پایان اظهار داشت:

سال گذشته صادرات محصولات نفتی، پتروشیمی و… وضعیت خوشایندی داشت و پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز در روند صادرات محصولات پتروشیمی دچار مشکل نشویم و روند صادراتی ما فعلا عادی است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
تجارت‌نیوز
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید