کد خبر:119614
پ
زنجیره‌های صنعتی
رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد

قابلیت رشد سهم معدن در زنجیره‌های صنعتی تا ۴۰ برابر

رئیس هیات عامل ایمیدرو از قابلیت رشد سهم معدن در زنجیره‌های صنعتی تا ۴۰ برابر خبر داد.

رئیس هیات عامل ایمیدرو از قابلیت رشد سهم معدن در زنجیره‌های صنعتی تا ۴۰ برابر خبر داد.

 

*** نقش معدن در توسعه زنجیره‌های صنعتی 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع  رئیس هیات عامل ایمیدرو با بیان این مطلب اظهار داشت: نقش معدن در اقتصاد برخی کشورها بسیار حیاتی است و توانسته سهم بالایی در توسعه زنجیره‌های صنعتی ایفا کند و زیرساخت‌های صنعتی و اشتغال قابل توجهی برای آنها به وجود آورد.

 خداداد غریب پور ادامه داد: در کشور ما نیز با توجه به وجود ذخایر معدنی غنی و نیروی انسانی توانمند، این سهم می‌تواند ارتقا یابد.

 

*** سهم ۴ درصدی صنایع معدنی در اقتصاد ایران 

 

وی با اشاره به محدودیت‌های بین المللی و موانع ایجاد شده بر سر راه اقتصاد ایران تصریح کرد:

معدن و صنایع معدنی یکی از بخش‌های اقتصادی کشور است که سهم آن از اقتصاد در حدود ۴ درصد بوده و نقشی کلیدی در ایجاد ارزش افزوده زنجیره‌های صنعتی بعد از خود در صنایع مختلف از جمله ساختمان، لوازم خانگی، خودرو، زیرساخت‌ها و غیره ایفا می‌کند.

وی افزود: زنجیره معدن و صنایع معدنی در ایران به دلیل وابستگی به منابع طبیعی معدنی و منابع انرژی درون کشور، مقاومت زیادی در مقابل فشارهای بیرونی داشته و قدرت رقابت زیادی در عرضه بین المللی دارد.

 

*** افزایش صادرات زنجیره معدن و صنایع معدنی

 

غریب پور بیان داشت: با وجود تحریم‌ها و رکود بازار داخلی و کاهش ارزش پول ملی، شاهد رشد رقابت پذیری این حوزه در بازارهای جهانی هستیم و روند صادرات آن به ۲۰ درصد کل کشور رسیده و به حدود ۱۰۰ کشور دنیا صادرات صورت گرفته است.

 

رئیس هیات عامل ایمیدرو با اشاره به نقش مهم بخش معدن و صنایع معدنی در تولید ناخالص داخلی گفت: این بخش رشد ارزش افزوده صنعتی کشور را بالا می‌برد و همچنین، اهمیتی استراتژیک در تامین ارز مورد نیاز کشور داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس هیات عامل ایمیدرو در پایان گفت: با توجه به استعدادهای این بخش، معدن می‌تواند در سال ۹۸ که به نام «رونق تولید» هدف گذاری شده است، به رشد اقتصادی و صادرات غیرنفتی کمک زیادی کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید