کد خبر:119567
پ
صنعت قطعه‌سازی
قطعه‌سازان اعلام کردند؛

اختصاص ١١ هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعت قطعه‌سازی

سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به اختصاص ١١‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعت قطعه‌سازی ، از اختصاص تنها ۴ هزار میلیارد تومان از این رقم به قطعه‌سازان خبر داد.

سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو با اشاره به اختصاص ١١‌هزار میلیارد تومان تسهیلات به صنعت قطعه‌سازی ، از اختصاص تنها ۴ هزار میلیارد تومان از این رقم به قطعه‌سازان خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در گردهمایی بزرگ قطعه‌سازان اظهار داشت:

در سال رونق تولید، باید توجه بیشتری به صنعت قطعه‌سازی داشت و البته قطعه‌سازان با وجود مشکلات که بیشتر آن داخلی بود توانستند تولید را حفظ کنند، این در حالی است که نقش صنعت خودرو در اقتصاد و همچنین سهم ۳،۳ درصدی از تولید ناخالص داخلی و در عین حال سهم ۱۲ درصدی اشتغالزایی این صنعت باعث شد تا پس از نفت در اولویت تحریم آمریکا قرار گیرد.

 

*** نادیده گرفتن اهمیت صنعت قطعه‌سازی از سوی برخی مسئولان

 

وی افزود: هنوز اهمیت صنعت قطعه‌سازی از سوی برخی مسئولان نادیده گرفته می‌شود، در حالی که باید بر این موضوع تاکید شود که اگر برنامه تحریمی آمریکا به واسطه برخی مشکلات داخلی، صنعت قطعه و خودرو را تضعیف و متوقف کند بازگشت این صنعت غیرقابل امکان خواهد بود و ضربه سنگینی به کل صنعت کشور وارد خواهد کرد.

به‌نیا با بیان اینکه انتظار می‌رود دولت و مجلس با پیام رهبری جهت اجرایی کردن شعار امسال به نام رونق تولید همگام شوند، افزود:

البته باید از مساعدت شورای امنیت مجلس، وزارت صنعت، بانک مرکزی، بانک‌های عامل و مدیران زیرمجموعه به دلیل پرداخت بخشی از مطالبات تشکر می‌کنم چرا که حرکتی در جهت افزایش تیراژ تولید قطعه و خودرو بود. این موضوعات باعث شد تا در یک ماه تیراژ تولید افزایش یابد؛ پیش بینی تسهیلات برای خودروسازان و قطعه سازان اگرچه اقدامی مثبت بود؛ اما این میزان هنوز اندک است و انتظار داریم باقی این حمایت‌ها در سال ۹۸ انجام شود.

 

*** سال ۹۷؛ سال پر فراز و نشیب برای فعالان صنعت قطعه

 

به‌نیا در ادامه به تسهیلات ۱۱ هزار میلیارد تومانی به صنعت قطعه‌سازی اشاره کرد و با بیان اینکه از این میزان تسهیلات ۴ هزار میلیارد تومان پرداخت و ۷ هزار میلیارد باقی مانده که انتظار می‌رود این رقم در چارچوب ریالی پرداخت شود، بر ضرورت توجه هر چه بیشتر بر توجه به صنعت قطعه سازی تاکید کرد.

در ادامه، مرتضوی رئیس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو، با بیان اینکه به اعتقاد فعالان صنعت قطعه، سال ۹۷ سال پر فراز و نشیبی بود به طوری که در میانه‌های سال کمر این صنعت در حال خم شدن بود، گفت:

خوشبختانه با پیش بینی راهکارها و تسهیلات این روند بهبود یافت و بخشی از مشکلات برطرف شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو در پایان اظهار داشت:

لازم است در سال جاری نفاق را کنار بگذاریم تا در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده بالاترین و بیشترین میزان تولید در ۲۰ سال اخیر را شاهد باشیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید