کد خبر:119566
پ
تامین کالاهای مصرفی
معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت خبر داد

تصمیم‌گیری در خصوص تامین کالاهای مصرفی ماه رمضان

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصمیم‌گیری در خصوص تامین کالاهای مصرفی ماه رمضان خبر داد.

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت از تصمیم‌گیری در خصوص تامین کالاهای مصرفی ماه رمضان خبر داد.

 

*** برنامه‌های ستاد تنظیم بازار برای تامین کالاهای مصرفی ماه مبارک رمضان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص برنامه‌های ستاد تنظیم بازار برای تامین کالاهای مصرفی ماه مبارک رمضان گفت: در این جلسه برای تامین کالاهای مصرفی به خصوص کالاهای پروتینی و لبنیات تصمیم‌گیری شد.

 

عباس قبادی با بیان اینکه سال گذشته توانستیم بخش عمده‌ای از مصرف کشور را تامین کنیم و بازار شرایط نسبتا آرامی داشت، افزود:

در کارگروه تنظیم بازار امروز گزارشاتی در خصوص توزیع کالاهای سطح کشور در روزهای پایان سال داشتیم.

وی در ادامه عنوان کرد: مجموعه وزارت جهاد کشاورزی گزارشات مختلفی را در خصوص تامین و توزیع مواد پروتینی برای ماه مبارک رمضان ارائه کرده است.

امیدواریم ماه رمضان شرایط قیمتی بازار در شرایط مطلوبی باشد. البته در خصوص تامین شکر، مواد خوراکی مثل زولبیا و بامیه گزارشات مختلفی ارائه شده است.

 

*** تامین اقلام مورد نیاز مناطق سیل‌زده

 

قبادی در خصوص تامین کالاهای مصرفی و اقلام مورد نیاز مناطق سیل‌زده عنوان کرد: برای این مناطق به طور نامحدود و براساس تقاضای استانداران کالاهای مصرفی مثل آرد، برنج، گوشت، مرغ، روغن و … تامین می‌شود.

وی با بیان اینکه قرار نیست در ماه مبارک رمضان افزایش قیمت داشته باشیم، گفت: قیمت‌ها در سایت سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان درج شده است.

قیمت مرغ همچنان ۱۱۵۰۰ است؛ البته هم‌اکنون وزارت جهاد کشاورزی روزانه ۱۲۵۰ تن مرغ در میدان اصلی شهر تهران توزیع می‌کند. در میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران هم مرغ توزیع می‌شود.

 

*** افزایش عرضه مرغ به جهت کنترل قیمت 

 

معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: در جلسه امروز و در راستای تامین کالاهای مصرفی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت مرغ را ۱۲۳۰۰ اعلام کرد که مورد قبول اعضا قرار نگرفت. قرار شد برای پیشگیری از افزایش قیمت مرغ عرضه افزایش پیدا کند. همچنین شکر به طور گسترده توزیع می‌شود.

قبادی با بیان اینکه قیمت گوشت هم اکنون ۹۰ هزار تومان است، عنوان کرد: قیمت پیاز بعد از ممنوعیت صادرات کاهش پیدا کرد و بیش از این هم کاهش پیدا می‌کند.

طبق گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان قیمت گوجه در خرده فروشی‌ها حدود ۶ هزار تومان است.

 

*** شکایت از افزایش غیرقانونی قیمت‌ها 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان عنوان کرد:

شهروندان می‌توانند گزارشات خود از افزایش قیمت غیرقانونی را به سامانه ۱۲۴ اطلاع دهند.

سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و بازرسی‌های اصناف در راستای تامین کالاهای مصرفی با افزایش غیرقانونی قیمت‌ها به شدت مقابله می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − سه =

کلید مقابل را فعال کنید