کد خبر:119520
پ
فرشاد مقیمی
رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صمت خبر داد

راه‌اندازی مجدد ۳۲۱ واحد از واحدهای صنعتی سیل‌زده

رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل‌زده وزارت صمت از راه‌اندازی مجدد ۳۲۱ واحد از واحدهای صنعتی سیل‌زده خبر داد.

رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل‌زده وزارت صمت از راه‌اندازی مجدد ۳۲۱ واحد از واحدهای صنعتی سیل‌زده خبر داد.

 

 

*** فعالیت مجدد بخش بزرگی از واحدهای صنعتی سیل‌زده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل‌زده درستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صنعت، معدن وتجارت خاطر نشان کرد:

۱۰۹ واحدصنعتی مستقر در فاز ۱ و ۲ شهرک صنعتی آق قلا که بدلیل سیل گرفتگی امکان فعالیت نداشتند، مجدد به چرخه تولید بازگشته و حدود هزار و ۲۰۰ واحدصنفی نیز که دچار مشکل شده بودند، با رفع بخشی از خسارات فعالیت خود رادر استان گلستان از سر گرفته‌اند.

فرشید مقیمی  کرد: در استان چهار محال و بختیاری نیز از ۲۳۰ واحد صنعتی و معدنی خسارت دیده، ۲۱۲ واحد مجدد راه‌اندازی شده است.

همچنین بسیاری از واحدهای صنعتی بزرگ تولید‌کننده MDF در استان مازندران که دچار مشکل شده بوده‌اند، نیز توانستند فرآیند تولید را از سر بگیرند.

به گفته معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سیل اخیر ۷ شهرک صنعتی در استان مازندران وگلستان متحمل خساراتی شدند که امکانات زیر بنایی این شهرک‌های صنعتی نیز وصل شده است.

 

*** کمک‌های نقدی و غیرنقدی اصناف، اتاق‌های بازرگانی و تشکل‌های غیر دولتی

 

مقیمی با اشاره به کمک‌های نقدی و کالایی اغلب استان‌ها و تقدیر از همراهی انجمن‌ها و تشکل‌های صنعتی، صنفی و… به مناطق سیل زده تصریح کرد:

اصناف، اتاق‌های بازرگانی و سایر تشکل‌های غیر دولتی و همچنین واحدهای صنعتی، اقدامات حمایتی به صورت همزمان در استان‌های سیل زده صورت گرفت که بخشی از این حمایت‌ها در قالب کمک‌های نقدی و غیر نقدی و بخشی دیگر نیز به صورت خدمات رایگان نظیر استقرار سیل زدگان در هتل‌ها و سایر مکان‌های قابل سکونت، ارایه خدمات صنعتی تعمیرات ماشین آلات، لوازم خانگی و… صورت گرفته است.

مقیمی خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی و اصناف در سراسر کشور با ارسال محصولات ضروری سعی در کاهش آلام و ناراحتی مردم عزیز کشورمان داشته و به صورت خودجوش کمک‌رسانی به مناطق سیل‌زده را از همان روزهای ابتدایی آغاز کردند.

وی تاکیدکرد: بسیاری از انجمن‌ها، تشکل‌ها واتحایه‌ها و… نیز با همکاری خیرین اقلام مورد نیاز مردم را به این استان‌ها ارسال کرده‌اند .

 

*** اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس ستاد پشتیبانی از مناطق سیل زده وزارت صمت، در پایان از همراهی مردم به ویژه صنعتگران و اصناف کشورمان در یاری‌رسانی به مردم در مناطق سیل‌زده قدردانی و اظهار امیدواری‌کرد؛ با اعطای تسهیلات به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل اخیر، صنایع این استان‌ها در آینده‌ای نزدیک به چرخه تولید بازگردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 13 =

کلید مقابل را فعال کنید