کد خبر:119280
پ
پیاز و سیب زمینی
معاون صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

کنترل قیمت پیاز و سیب‌زمینی با ممنوعیت صادرات

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کنترل افزایش قیمت پیاز و سیب‌زمینی با ممنوعیت صادرات خبر داد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از کنترل افزایش قیمت پیاز و سیب‌زمینی با ممنوعیت صادرات خبر داد.

 

 

*** کاهش قیمت پیاز و سیب‌زمینی در روزهای آتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفر به اردبیل و در نشست با مدیران صنعت، معدن و بازرگانی اردبیل، اظهار کرد:

با کنترل‌های انجام شده در مورد حمل و نقل پیاز و سیب‌زمینی و جلوگیری از صادرات این محصولات، قیمت این دو محصول سیر نزولی به خود گرفته و امیدواریم در روزهای آینده قیمت‌ها به روال عادی خود بازگردد.

 

*** تامین نیازمندی داخلی

 

عباس تابش به تولید مناسب پیاز و سیب‌زمینی در کشور اشاره کرد و گفت:

هیچ مشکلی از بابت تأمین نیازمندی هموطنان در داخل وجود ندارد و برخی ارسال این محصولات  مخصوصا پیاز و سیب‌زمینی به مناطق سیل‌زده نیز روی افزایش قیمت تأثیرگذار بوده که با به تعادل رساندن قیمت‌ها امیدواریم دغدغه‌ها و نگرانی‌ها از بابت تأمین این محصولات برطرف شود.

 

*** مخالفت با افزایش قیمت مرغ

 

وی در مورد قیمت مرغ زنده و کشتار روز تصریح کرد: ما با هرگونه افزایش قیمت مرغ در ستاد تنظیم بازار کشور مخالفت کردیم و همچنان قیمت مرغ زنده هفت هزار و ۲۰۰ تومان و قیمت مرغ کشتار روز نیز ۱۱ هزار و ۵۰۰ تومان تعیین و اعلام شده و هرگونه افزایش قیمت تخلف محسوب می‌شود.

 

تابش به تأمین نهاده‌های دامی از سوی جهاد کشاورزی برای دامداران و همچنین مرغداری‌ها اشاره کرد و افزود:

بدون افزایش قیمت، تأمین نهاده‌های مورد نیاز در هر دو بخش انجام شده و ما به اندازه کافی نیاز مرغداران و دامداران را برآورد و نسبت به ذخیره‌سازی آن اقدام کردیم.

 

وی با اشاره مجدد به ممنوعیت پیاز و سیب‌زمینی به ممنوعیت واردات مرغ زنده بدون فاکتور به مرغداری‌ها اشاره کرد و ادامه داد:

با این امر نیز برخورد جدی انجام شده و امیدواریم در روزهای منتهی به ماه مبارک رمضان قیمت مرغ در بازار به وضعیت مناسب و مطلوبی برسد و هیچ‌گونه کمبودی را در این زمینه شاهد نباشیم.

 

*** تعدیل قیمت گوشت قرمز در بازار

 

تابش در مورد قیمت دام زنده و همچنین کشتار آن در داخل کشور یادآور شد: ‌

به اندازه مورد نیاز دام زنده وارد کشور شده و به تدریج با کشتارهایی که انجام می‌شود، امیدواریم در ماه‌های آینده قیمت‌ها تعدیل شده و مردم بتوانند به راحتی نیاز خود را تأمین کنند.

 

*** تامین نیاز مردم در ماه رمضان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان به برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌های ایجاد شده از سوی رسانه‌های استکباری اشاره کرد و گفت:

مردم بدون توجه به شایعات به راحتی می‌توانند نیازهای خود را تأمین کنند و ما هیچ‌ مشکلی از بابت تأمین و توزیع مایحتاج مردم در سطح کشور نداریم و امیدواریم در ایام منتهی به ماه مبارک رمضان بدون هیچ‌گونه مشکلی بتوانیم نیاز مردم را در زمینه‌های مختلف تأمین کرده و به دست آنها برسانیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید