عکاس :
پ

همایش اقتصادی و تجاری ایران و عراق (گزارش تصویری)

همایش اقتصادی و تجاری ایران و عراق با حضور معاون اول رئیس‌جمهور و نخست وزیر عراق برگزار شد.

 

*** همایش اقتصادی و تجاری ایران و عراق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون اول رئیس‌جمهور در همایش اقتصادی-تجاری ایران و عراق و در دیدار فعالان اقتصادی کشورمان با نخست وزیر عراق در محل اتاق بازرگانی، صنایع و معادن ایران اظهار داشت:

فعالان اقتصادی در راستای بهبود فضای اقتصادی دو کشور و توسعه روابط تجاری گام‌های موثری بدارند تا زمینه برای بهبود شرایط اقتصادی فراهم شود.

 

*** تحقق تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران و عراق

 

اسحاق جهانگیری ادامه داد: تحقق تجارت ۲۰ میلیارد دلاری ایران و عراق نقش مهمی در ارتقای شاخص‌های اقتصادی دو کشور دارد؛ اما برای توسعه صادرات باید موانع پیش روی بخش خصوصی ایران برداشته شود.

جهانگیری افزود: ایران در حمایت از دولت و مردم عراق در برابر جنگ، حضور مداوم داشته و مفتخر است که این پیروزی در عراق بدست آمده است، ما در ایران همواره از استقلال، تمامیت ارضی، ثبات سیاسی و توسعه و بازسازی عراق حمایت کرده و امیدواریم در دوران پساداعش بتوانیم در کنار برادران عراقی در بازسازی این کشور حضور داشته باشیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به گفته معاون اول رئیس‌جمهور، عراق برای عبور از چالش‌های پیش رو و پیگیری روند سیاسی مبتنی بر مردم سالاری و استقرار و ثبات سیاسی وارد مرحله بازسازی خود شده است و ایران، کشور عراق را کشوری ثروتمند و برخوردار از اهمیت جغرافیایی و کشوری دوست برای خود می‌داند.

 

در ادامه می‌توانید گزارش تصویری این همایش را مشاهده فرمائید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید