کد خبر:119176
پ
رشد صادرات شیرینی و شکلات
دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات:

شیرینی و شکلات رشد ۱۳ درصدی در ارزش صادرات داشته است

دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات با اشاره به ارزش افزوده بالای صنعت شیرینی و شکلات از رشد ۱۳ درصدی ارزش صادرات این محصول خبر داد.

دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات با اشاره به ارزش افزوده بالای صنعت شیرینی و شکلات از رشد ۱۳ درصدی ارزش صادرات این محصول خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات، صنعت شیرینی و شکلات را به عنوان یکی از صنایع با ارزش افزوده بالا عنوان کرد که در صورت رفع موانع و مشکلات موجود بر سر راه صادرات آن، از جمله تأمین مواد اولیه و نقدینگی مورد نیاز، هدف بیش از یک میلیارد دلار صادرات را در سال ۹۸ محقق می‌کند.

 

*** رشد قابل ملاحظه خرید شیرینی، شکلات

 

غلامرضا سبزعلی، در خصوص صادرات شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات در ۱۱ ماهه سال ۹۷ اظهار داشت:

با رشد استاندارد، کیفیت، تنوع تولید واهمیت به ذائقه مشتری در این صنعت شاهد رشد قابل ملاحظه تقاضای خرید این محصول در طول ۱۱ ماهه سال گذشته بودیم.

 

*** میزان صادرات شیرینی، شکلات

 

وی افزود: محصولات این صنعت، علاوه بر تامین نیاز داخلی، ۶۷۸ میلیون دلار از لحاظ ارزشی و ۴۴۸ هزارتن از لحاظ وزنی صادرات داشته است که در مقایسه با سال قبل، نشان‌دهنده ۱۳ درصد افزایش ارزشی است.

 

*** کشورهای متقاضی شیرینی، شکلات ایران

 

سبزعلی از عمده بازارهای هدف صادراتی این محصولات کشورهای عراق، افغانستان، پاکستان، ترکیه، آذربایجان، امارات و قطر را نام برد و اظهار داشت:

کشور عراق به‌عنوان اولین کشور هدف بیشترین سهم صادراتی محصولات شیرینی و شکلات و فرآورده‌های غلات را به خود اختصاص داده به گونه‌ای که طی ۱۱ ماهه سال گذشته این محصولات به ارزش ۳۷۵میلیون دلار به بازار عراق صادر شده است.

دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده های غلات گفت: سهم افغانستان، به عنوان دومین کشور هدف صادراتی، از واردات شیرینی و شکلات ایران ۱۳۴ میلیون دلار بوده است.

 

*** رتبه ایران در صنعت شیرینی و شکلات

 

دبیر میز شیرینی، شکلات و فرآورده‌های غلات در پایان اظهار داشت:

بر اساس آمارهای ITC، صنعت شیرینی و شکلات ایران توانسته در حال حاضر به بیش از ۸۰ کشور جهان صادرات داشته باشد و رتبه ۳۰ جهانی را در صادرات این محصول به خود اختصاص بدهد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، میزان صادرات شیرینی سوهان طی ۱۱ ماهه سال جاری از لحاظ ارزشی به بیش از ۱ میلیون دلار رسیده و مهمترین کشورهای هدف آن عراق، امارات، لبنان، قطر، هلند، سوئد و آمریکا است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 14 =

کلید مقابل را فعال کنید