کد خبر:119154
پ
صنایع موجود
قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران:

۱۰ هزار میلیارد تومان برای تکمیل صنایع موجود تخصیص می‌یابد

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به رساندن صنایع موجود به ظرفیت کامل با ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه ایجاد یک واحد صنعتی از اختصاص بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی در وزارت صنعت برای تحقق این مهم خبر داد.

قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با اشاره به رساندن صنایع موجود به ظرفیت کامل با ۱۰ تا ۱۵ درصد هزینه ایجاد یک واحد صنعتی از اختصاص بودجه ۱۰ هزار میلیارد تومانی در وزارت صنعت برای تحقق این مهم خبر داد.

 

*** اختصاص بودجه برای صنایع موجود

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در نشست آغاز سال کاری ۹۸ این سازمان با اشاره به نامگذاری امسال به «رونق تولید» از سوی رهبر معظم انقلاب افزود:

این موضوع باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد، زیرا استفاده از ظرفیت ها و توانمندی‌های صنایع می‌تواند رونق تولید داخل را به دنبال داشته باشد که در بیانات رهبر معظم انقلاب برآن تاکید شده است.

 

*** تحریم‌ها ادامه روند تولید را سخت کرده است

 
وی ادامه داد: اکنون زمان سعی و خطا نیست، زیرا تحریم‌های ظالمانه ادامه روند تولید را در صنایع موجود سخت کرده است.

به گفته این مقام مسئول، با برنامه ریزی، تعمق، تفکر، سرعت و دقت در تصمیم‌گیری می‌توان با درایت از این مرحله عبور کرد.

قائم مقام ایدرو خاطرنشان کرد: منابع انسانی با ارزشترین سرمایه‌‌های هر بنگاه اقتصادی به شمار می‌روند و لازم است در سال جدید کمیته‌های تخصصی که پیشتر در تصمیم گیری‌های سازمانی دخیل بودند، فعالتر از قبل شوند تا طرح‌ها و برنامه‌های جامع و کارشناسانه‌ای را برای تصمیم‌گیری به هیات مدیره ارائه کنند.

اعتمادی به اهمیت صنایع پیشرفته و گسترش شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها در کشور اشاره و تاکید کرد: تمرکز ایدرو بر حمایت و تجاری سازی ایده‌های این شرکت‌ها و استارتاپ‌ها خواهد بود.

 

*** سیاست‌های اقتصاد مقاومتی

 

حمایت از خودکفایی و توانمندسازی همه بخش‌های راهبردی، از بندهای اقتصاد مقاومتی است.

بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود و رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، امسال نیز سال «رونق تولید» نام دارد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − دو =

کلید مقابل را فعال کنید