کد خبر:119091
پ
وزیر راه
وزیر راه و شهرسازی:

کشور به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نامگذاری سال به رونق تولید و سهم قابل توجه وزارت راه و شهرسازی در چرخه تولید، از نیاز تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور خبر داد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به نامگذاری سال به رونق تولید و سهم قابل توجه وزارت راه و شهرسازی در چرخه تولید، از نیاز تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی در کشور خبر داد.

 

*** راه پیشرفت در استفاده از منابع داخلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر این‌که ایران در رکود نمی‌ماند و راه پیشرفت استفاده از منابع داخلی است، اظهار داشت: کشور به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی نیاز دارد.

 

*** میزان نیاز آسیب دیدگان سیل به واحد مسکونی

 

محمد اسلامی با بیان این‌که “با توجه به نامگذاری سال به نام “رونق تولید” از سوی رهبر معظم انقلاب و سهم قابل توجه وزارت راه و شهرسازی در چرخه تولید، برنامه‌های ابلاغی باید با سرعت انجام شود، اظهار کرد:‌

کشور در رکود نمی‌ماند و راه پیشرفت از مسیر خودباوری و استفاده از منابع داخلی است. طبق برآورد اولیه، آسیب‌دیدگان سیلاب‌های اخیر به بیش از ۵۵ هزار واحد مسکونی نیاز دارند.

 

*** تشویق و حمایت از انبوه سازان 

 

وی با اشاره به نیاز کشور به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی افزود:

تکلیف قانونی وزارت راه و شهرسازی تشویق و حمایت از انبوه سازان برای ورود به عرصه ساخت و ساز است که منجر به رونق فضای کاری صنایع وابسته حوزه مسکن و ساختمان،‌ جامعه مهندسی و نظام کاردانی می‌شود.

 

*** سه اتفاق خوب در حوزه حمل‌ونقل در سال گذشته

 

وی با اشاره به نیاز کشور به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی و تاکید بر این‌که وزارت راه و شهرسازی باید کمک کند تا مراحل ساخت و ساز بر اساس استانداردها انجام گیرد تا مانع از هدر رفت منابع بر اساس ساخت و ساز غیر استاندارد شود، تصریح کرد:

‌سال گذشته سه اتفاق خوب در حوزه حمل‌ونقل رخ داد و شامل امضا مبادله تفاهم‌نامه توسعه ناوگان حمل و نقل ریلی برون شهری، تفاهم نامه اجرای طرح ملی ارتقای ظرفیت ساخت و تعمیر شناور در کشور و تفاهم‌نامه نوسازی ناوگان حمل‌ونقل جاده‌ای بود که هر کدام سرفصل‌های مهم در حوزه حمل‌ونقل محسوب می‌شوند.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: با توجه به اتصال چهار مرکز استان به شبکه ریلی در سال گذشته و وجود تقاضا برای سفر، انتظار‌ها برای افزایش سطح سرویس‌ها بیشتر است و امضا تفاهم‌نامه مذکور بی شک صنعت ریلی شکوفا خواهد شد.

اسلامی با اشاره به نیاز کشور به تولید سالانه یک میلیون واحد مسکونی و بی بدیلی عزت ملت شریف ایران در تمام جهان گفت:

روح امام خمینی (ره) و شهدا شاد باد، امروز ایران جزو معدود کشورهایی محسوب می‌شود که سفارتخانه‌های امریکا و اسرائیل تصمیم‌گیر نیستند. از طرفی سلطه‌ستیزی و سلطه‌ناپذیری جلوه‌های شعار استقلال و حاکمیت ملت ایران است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر راه و شهرسازی در پایان، همبستگی ملی، یکپارچه شدن و هم صدا شدن ملت و دولت در نوروز امسال را جلوه زیبایی از ریشه‌های فرهنگ، ایمان و انقلاب اسلامی عنوان کرد و اظهار داشت:

دولت شانی جز شان خدمتگذاری ندارد و مردم از ما فقط تحرک و پاسخگویی طلب می‌کنند پس نباید به ضد انقلاب که فقط به دنبال تحقیر و سلطه پذیر کردن است، فرصت سو استفاده داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − دوازده =

کلید مقابل را فعال کنید