کد خبر:118585
پ
فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده
مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری خبر داد

جدیدترین وضعیت فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از جدیدترین وضعیت فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده و امکان پرواز و فرود هواپیما و هلی‌کوپتر در فرودگاه‌های این مناطق خبر داد.

مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از جدیدترین وضعیت فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده و امکان پرواز و فرود هواپیما و هلی‌کوپتر در فرودگاه‌های این مناطق خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری اظهار داشت:

در حالیکه روز گذشته به دلیل وقوع سیل و ورود آب به فرودگاه خرم‌آباد شاهد بسته شدن باند فرودگاه بودیم، اما امروز سه‌شنبه ۱۳ فروردین ماه ۹۸ با پاکسازی باند، فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده عملیاتی شده و امکان پرواز و فرود هواپیما و هلی کوپتر برقرار است.

 

*** عملیاتی شدن فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده

 

در این رابطه مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری از عملیاتی شدن فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده خبر داد و اظهار داشت:

با توجه به وضعیت بد جوی و سیل زده در روز گذشته (دوشنبه) در بسیاری از استان‌ها به خصوص در استان لرستان و برخی از فرودگاه‌های غرب و شمال کشور ۱۲ پرواز از تهران به مناطقی همچون کرمانشاه، سنندج، خوی، خرم آباد، تبریز، ایلام، رشت، دزفول، اهواز و رامسر کنسل شد.

 

*** فرودگاه خرم‌آباد

 

به گفته رضا جعفرزاده در حال حاضر فرودگاه خرم‌آباد عملیاتی شده است.

حسین اسفندیاری، قائم مقام مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، اعلام کرد که تمام فرودگاه‌های کشور به ویژه فرودگاه‌های مناطق سیل‌زده در حال حاضر عملیاتی هستند و مشکلی برای انجام پرواز هواپیما و هلی کوپتر وجود ندارد.

گفتنی است روز گذشته با توجه به این‌که وقوع سیل در کنار فرودگاه خرم‌آباد رخ داد متأسفانه نتوانستند مانع از ورود آب به فرودگاه شوند و مسیر سیل را مهار کنند.

بنابراین آب تا ارتفاع ۳۰ الی ۴۰ سانتی‌متری روی باند فرودگاه قرار گرفت و باند فرودگاه خرم‌آباد ۳۰ الی ۴۰ سانتی‌متر زیرآب رفت.

 

*** اطلاع از وضعیت پروازها

 

در این شرایط از مسافران درخواست می‌شود، قبل از عزیمت به فرودگاه‌ها از وضعیت پروازها با شماره تلفن‌های ۴۴۶۶۵۵۱۹ و ۱۹۹ اطلاع یابند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در پایان اظهار داشت:

علاوه بر این به شرکت‌های هواپیمایی توصیه شده هرگونه تأخیر پروازی و مشکلات احتمالی را به مسافران خود اطلاع دهند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 7 =

کلید مقابل را فعال کنید