خبرنگار :
پ
رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در گفت و گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع خبر داد

رصد حقوق مصرف کنندگان از ابتدای فرآیند تامین تا توزیع کالا + فیلم

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان رصد حقوق مصرف کنندگان از ابتدای فرآیند تامین تا توزیع کالا خبر داد.

 

*** تبریک سال نو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  معاون وزیر صنعت معدن تجارت و رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، گفت:

سال نو را خدمت هم‌میهنان عزیز تبریک عرض می‌کنم و  امیدوارم امسال سال خوش‌یمن و مبارکی برای مصرف کنندگان عزیز ما باشد.

امیدوارم خدا به ما توفیق دهد که بتوانیم در سال جدید با عزم بالاتر و تلاش بیشترمحیطی آرام برای مصرف کنندگان عزیز کشورمان فراهم کنیم.

 

*** تلاش بیشتر در بخش بازرسی و نظارت

 

عباس تابش در ادامه افزود:

سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان به دلیل وظیفه ذاتی خودسال پرکاری را پشت سر گذاشت.

با توجه به شرایط اقتصادی و ضرورت حضور جدی همکاران ما در سراسر کشور، بیش از پیش ایجاب می‌کرد که ما تلاشمان را در بخش بازرسی و نظارت بیشتر کنیم.

 

*** برنامه‌ریزی برای توزیع به موقع و وجود کالا در سطح عرضه

 

وی در ادامه گفت: تعداد پرونده‌های ما در حوزه بازرسی نسبت به سال گذشته ۴۰ درصد افزایش داشته و به لحاظ ارزشی ۱۳۰۰ درصد رشد ارزش پرونده های تشکیل شده است.

در حوزه نظارت پیش‌نگرانه به دستگاه‌های متولی، اتفاق‌های قابل تحمیل را اطلاع رسانی کرده‌ایم تا دقیقا بررسی کنیم که به لحاظ تأمین کالا چه برنامه‌ریزی‌هایی را باید انجام دهیم که بتوانیم از توزیع به موقع و وجود کالا در سطح عرضه مطمئن باشیم.
حضور در جلسات تنظیم بازار به عنوان عضو ثابتی از این جلسه و سایر جلسات مرتبط یکی از اتفاق‌هایی بود که به عنوان وظایف سازمان حمایت در دستور کار قرار گرفت.

 

*** اثرگذاری بیشتر سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان

 

رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان همچنین افزود:

امسال ما برنامه‌های متعددی برای این‌که بتوانیم اثرگذاری سازمان حمایت را نسبت به سال گذشته بیشتر کنیم و بیشتر در خدمت مصرف کنندگان عزیز و تولیدکنندگان باشیم مد نظر قرار داده‌ایم.

همانگونه که مستحضر هستید بحث تامین حقوق مصرف کننده از مسیر تولید به موقع کالا و حضورش در بازار می‌گذرد و ما چاره‌ای به غیر از اینکه بتوانیم حقوق مصرف کننده را از ابتدای فرآیند تامین و توزیع کالا رصد بکنیم؛ نداریم.

 

*** استفاده از متدهای جدید و نوین بازرسی

 

عباس تابش در ادامه با اشاره به محدودیت‌های منابع در بخش نیروی انسانی و بودجه تصریح کرد:

چاره‌ای به غیر از این که به سمت بازرسی‌های نوین و استفاده از متدهای جدید و نوین بازرسی و استفاده از سایت‌ها و بسترهای آی تی برویم، نداریم.

به همین منظور نرم‌افزارهای لازم آماده شده و ما امیدواریم اول بتوانیم حضور در بازار را برای ایفای حقوق مصرف کنندگان چندین برابر افزایش دهیم و در بحث بازرسی بتوانیم به موقع و پیش‌نگرانه تحلیل بکنیم و تنش‌های بازار را به حداقل برسانیم.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان در پایان گفت:

من روزهای خوبی را در سال جاری برای مردم عزیز کشور متصور هستم و خوشبینم که انشاالله بتوانیم از تمام پتانسیل‌ها و ظرفیت‌های خود در کل کشور استفاده کنیم که مردم عزیز در آرامش کامل باشند.

 

 

در ادامه می‌توانید فیلم این پیام تبریک را ملاحظه فرمایید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =

کلید مقابل را فعال کنید