کد خبر:117566
پ
سعید زرندی ۱
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت خبر داد

هدف‌گذاری وزارت صنعت در افزایش حجم محصولات صادراتی

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از هدف‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در افزایش حجم محصولات صادراتی با محوریت اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت از هدف‌گذاری وزارت صنعت، معدن و تجارت در افزایش حجم محصولات صادراتی با محوریت اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت از افزایش ۴۵٫۷ درصدی صادرات غیرنفتی استان بوشهر در ۱۱ ماهه امسال خبر داد و گفت:

با تکمیل پروژه های بالای ۶۰ درصد این استان، ۲ هزار و ۹۵۸ شغل ایجاد می‌شود.

 

*** ایجاد شغل در استان بوشهر

 
سعید زرندی در مراسم افتتاح چند طرح صنعتی در استان بوشهر به صورت ویدئو کنفرانس با حضور رئیس جمهور با اشاره به اینکه در استان بوشهر بیش از ۷۴ طرح با پیشرفت فیزیکی بیش از ۶۰ درصد وجود دارد، گفت:
با بهره‌برداری از این طرح‌ها ۲ هزار و ۹۵۸ شغل ایجاد می‌شود و در حوزه پتروشیمی نیز با استقرار مهمترین واحد‌ها در این استان، ظرفیت سرمایه گذاری ۹۸ هزار میلیارد تومانی فراهم است.
 
وی با بیان اینکه ۴۲ پروانه بهره‌برداری در ۱۱ ماهه امسال در استان بوشهر صادر شده است از اشتغال یک‌هزار و ۵۱۲ نفر با آغاز به کار این واحد‌ها خبر داد و افزود:
صادرات غیرنفتی استان بوشهر در ۱۱ ماهه امسال ۴٫۲ میلیارد دلار بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۵٫۷ درصد افزایش داشته است.
 

*** افزایش حجم محصولات صادراتی با محوریت اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی

 
به گفته ی زرندی، وزارت صنعت، معدن و تجارت با محوریت اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی، افزایش حجم محصولات صادراتی را هدف‌گذاری کرده است.
وی با اشاره به ضرورت و برنامه برای فعال سازی صنایع پایین دستی پتروشیمی، گفت:
امسال افتتاح مدرن ترین کارخانه تولید سیمان کشور را داشتیم، که ۸۵ درصد آن توسط نیروهای داخلی انجام شد و تا ۹۰ درصد محصولاتش به دیگر کشورها صادر می‌شود.
 
معاونت طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با افتتاح طرح تولید سیمان خاکستری در دشتی با ۳۸۰ میلیارد سرمایه گذاری، برای ۱۷۰ نفر اشتغال ایجاد شد و ظرفیت تولید از ۳ میلیون به ۴٫۲ میلیون تن رسید.
طرح پتروشیمی با ظرفیت تولید ۲ هزار و ۸۴۹ تن شامل بنزین، متانول و… که با سرمایه گذاری یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون یورویی، اشتغال یک هزار و ۴۰۰ نفر در بازه سه ساله را در پی دارد .
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت طرح و برنامه وزرات صنعت، معدن و تجارت در خاتمه اظهار کرد:
 
طرح احداث شرکت تولید کاغذ از کربنات کلسیم با ظرفیت تولید ۲۰ هزار تن و اشتغال ۱۳۷ اشتغال دو پروژه‌ای بودند که به گفته ی زرندی عملیات اجرایی آنها در سفر رئیس جمهور به بوشهر آغاز شد.
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید