کد خبر:116951
پ
فرشاد+مقیمی
معاون وزیر صنعت خبر داد

ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل / پرداخت مطالبات قطعه سازان

معاون وزیر صنعت با اشاره به ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل ، از ارائه تسهیلات برای پرداخت مطالبات قطعه سازان خبر داد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به ضرورت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل ، از ارائه تسهیلات برای پرداخت مطالبات قطعه سازان خبر داد.

 

*** رفع موانع تولید داخل و تنظیم بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، چهاردهمین نشست مشترک کارگروه رفع موانع تولید داخل و تنظیم بازار استان با هدف بررسی مسائل و مشکلات شرکت‌های اروند چرخ، روغن نباتی گلناز و همچنین بررسی وضعیت قیمت شکر، مرغ و گوشت قرمز، چهارشنبه شب با حضور استاندار، معاون وزیر صمت و مدیرعامل سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و معاون امور صنایع وزارت صمت و جمعی از مدیران استان برگزار شد.

 

*** مشکلات شرکت روغن نباتی گلناز

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در این نشست با اشاره به مشکلات شرکت روغن نباتی گلناز افزود:

موضوع کارخانه روغن نباتی گلناز کرمان را باتوجه به پیگیری‌های استاندار و مجمع نمایندگان استان، در دستور کار وزارتخانه قرار داده‌ایم و به طور خاص پیگیر مشکلات این شرکت هستیم.

فرشاد مقیمی با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای راه‌اندازی و کمک به شرکت روغن نباتی گلناز تصریح کرد:

سهمیه ۱۰ هزار تنی روغن برای این کارخانه در نظر گرفته شده است و فعلا قرارداد ۳ هزار تن آن بسته شده و قرارداد ۲ هزار تن دیگر نیز در آینده نزدیک منعقد خواهد شد.

 

*** تشکیل کمیته‌ای مشترک بین وزارت صمت و بانک مرکزی

 

وی با اشاره به تشکیل کمیته‌ای مشترک بین وزارت صمت و بانک مرکزی برای حل مشکلات حساب‌های مالی واحد‌های تولیدی اظهار داشت:

با توجه به مشکلات مالیاتی عدیده شرکت گلناز، حذف نام این شرکت از فهرست سیاه بانک مرکزی، نیازمند همکاری شرکت با نهادهای ذیربط در استان و همچنین پیگیری و همکاری شرکت گلناز با مسئولان بانک مرکزی برای حل مشکلات مالی است.

فرشاد مقیمی با اشاره به جلوگیری از واردات کالاهای تولید داخل در ادامه این نشست با اشاره به مطالبات بیش از ۱۶ میلیارد تومانی شرکت اروند چرخ از خودروسازان گفت:

باتوجه به شرایط فعلی خودروسازها در کشور و وضعیت اقتصادی آن‌ها، یک برنامه ۱۰ گانه‌ای در ستاد کل فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور مصوب شد که بخشی از آن ارایه تسهیلاتی است که برای پرداخت مطالبات قطعه سازان در اختیار خودروسازان قرار می‌گیرد.

 

*** اهمیت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل

 

وی با تأکید بر اهمیت جلوگیری از واردات کالاهای مشابه تولید داخل افزود:

یکی از سیاست‌های اصلی وزارت صمت، جلوگیری از واردات هر کالایی است که در کشور تولید داخل شود که البته این سیاست از طریق اعمال تعرفه یا ممنوعیت واردات انجام می‌شود.

معاون وزیر صمت با اشاره به سرمایه گذاری یک میلیارد دلاری شرکت رنو در بازار خودروی ایران تصریح کرد:

با توجه به حجم سرمایه‌گذاری شرکت رنو در کشور، این شرکت خودروسازی مجبور خواهد بود دوباره به ایران بازگشت داشته باشد و قطعا بر می‌گردد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت در پایان اظهار داشت: برای حل مسائل و مشکلات تولید خودرو رنو در ایران، مکانیزمی طراحی کردیم و می توانیم رنو را تولید کنیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 12 =

کلید مقابل را فعال کنید