کد خبر:268781
پ
حسین قشمی
مدیر تسویه و پرداخت سپرده‌گذاری مرکزی:

سود واریز شده به حساب سهامداران، ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد/ سامانه سجام، بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها است

مدیر تسویه و پرداخت سپرده‌گذاری مرکزی، سامانه سجام را بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها عنوان کرد.

مدیر تسویه و پرداخت سپرده‌گذاری مرکزی، سامانه سجام را بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها عنوان کرد.

 

*** توزیع سود شرکت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین قشمی در خصوص خبری که هفته گذشته در برخی از رسانه‌ها مبنی بر واریز سود ۷.۵ میلیون نفر از سهامدار خرد سهام عدالت منتشر شد، اظهار کرد:

اکنون بسیاری از سهامداران که جزو مشمولان سهام عدالت هستند در انتظار پرداخت سود هستند اما باید اعلام کرد، سودی که در چند وقت اخیر به حساب سهامداران پرداخت شده است هیچ ارتباطی به سود سهام عدالت ندارد.

 

وی در ادامه افزود:

موضوع مطرح شده در خصوص توزیع سود شرکت‌ها بوده است که در راستای اختیارات شرکت سپرده‌گذاری انجام و به حساب سهامداران شرکت‌های بورسی و فرابورس پرداخت شده است.

از سال ۹۷ شرکت سپرده‌گذاری در تلاش بوده است تا سامانه جامع توزیع سود را در اختیار داشته باشد و از این طریق سودهای شرکت بورس و فرابورس که در کدال اعلام می‌شود را به حساب سهامداران پرداخت کند.

 

 

اخبار مهم صنایع:

مشکلات انبوه‌سازان با ظرفیت‌ قانونی سازمان ملی زمین و مسکن حل می‌شود

بصیرت و صبر دو عنصر مهم برای مواجهه با دشمن است

ممنوعیت صادرات سیب و پرتقال تا اطلاع ثانوی

 

 

*** پرداخت سود ۱۳۰ شرکت

 

مدیر سیستم‌های تسویه و پرداخت شرکت سپرده‌گذاری مرکزی با بیان اینکه شرکت سپرده‌گذاری به دنبال این است تا سهامداران دیگر برای دریافت سود نقدی به صورت سنتی اقدام نکنند، گفت:

عده ای نسبت به دریافت سود اطلاعاتی پیدا نمی‌کنند یا حتی برخی از سودها به دلیل پایین بودن رقم آن‌ها توجیه اقتصادی برای پیگیری سود ندارد.

 

وی در ادامه افزود:

سهامدارانی که در سامانه سجام ثبت‌نام کرده باشند، اطلاعاتشان در اختیار شرکت سپرده‌گذاری قرار می‌گیرد تا سود شرکت‌ها به حسابشان پرداخت شود و تا کنون سود ۱۳۰ شرکت که دارای سهامداران زیادی بوده‌اند پرداخت شده است.

بعد از برگزاری مجامع عمومی شرکت‌ها، اگر سودی در این جلسه مصوب شده باشد شرکت‌ها به مدت ۸ ماه فرصت دارند تا سود اعلام شده را پرداخت کنند.

 

*** سامانه سجام؛ بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر تسویه و پرداخت سپرده‌گذاری مرکزی در پایان با بیان این که در یک سال گذشته شرکت‌هایی که به دنبال پرداخت سود از طریق شرکت سپرده‌گذاری بودند، مبلغ را به حساب شرکت واریز کردند و در انتها مبلغ مدنظر به حساب مشمولان سهامداران پرداخت شده است، اظهار داشت:

اکنون ۹۵ درصد از سهامداران هر شرکتی سجامی شده‌اند، بنابراین سامانه سجام بهترین روش برای پرداخت سود شرکت‌ها محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول