کد خبر:116924
پ
مشارکت اقتصادی
دیدار سفیر سوریه با وزیر صنعت، معدن و تجارت در تهران؛

ایران در اولویت بازسازی و مشارکت اقتصادی سوریه قرار دارد

سفیر سوریه در دیدار وزیر صنعت در تهران با بیان اینکه ایران در اولویت بازسازی و مشارکت اقتصادی این کشور قرار دارد، بر لزوم ارائه تسهیلات برای افزایش همکاری‌های تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

سفیر سوریه در دیدار وزیر صنعت در تهران با بیان اینکه ایران در اولویت بازسازی و مشارکت اقتصادی این کشور قرار دارد، بر لزوم ارائه تسهیلات برای افزایش همکاری‌های تجاری بین دو کشور تاکید کرد.

 

*** بازسازی و مشارکت اقتصادی در سوریه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سفیر سوریه در تهران در نشست مشترک فعالان بخش خصوصی سوریه با وزیر صنعت، معدن و تجارت و مسئولان اتاق تعاون ایران اظهار داشت:

بخش خصوصی، شریک اصلی در بازسازی و مشارکت اقتصادی در سوریه و فراهم کننده زمینه‌های موفقیت در فعالیت مشترک صنعتی و کشاورزی و بازسازی زیربناهای سوریه است.

 

*** اجرای توافق‌نامه تجارت آزاد بین دو کشور

 

عدنان محمود افزود: ما خواهان اجرای توافق‌نامه تجارت آزاد بین دو کشور و همچنین برنامه ریزی برای به صفر رساندن فهرست کالاهای مستثنی شده، هستیم تا مشارکت اقتصادی همه جانبه‌یی با جمهوری اسلامی داشته باشیم.

سفیر سوریه در تهران با تاکید بر اینکه دولت سوریه در فرایند بازسازی این کشور اولویت ویژه را به شرکت‌های جمهوری اسلامی داده است، از آمادگی این کشور برای همکاری فعال، به منظور بازسازی واحدهای تولیدی و زیرساخت‌های سوریه خبر داد.

 

*** گسترش همکاری‌های اقتصادی

 

عدنان محمود اضافه کرد:

در سایه تحریم‌ها و جنگ اقتصادی که بر هر دو کشور تحمیل شده، لازم است در بخش‌های دولتی و خصوصی اولویت‌های ویژه و تسهیلاتی را برای گسترش همکاری‌های اقتصادی قائل شویم و تمهیداتی را برای افزایش حجم تبادلات تجاری بین دو کشور بیاندیشیم تا بر تحریم‌ها غلبه کنیم.

 

*** آغاز مرحله جدیدی از روابط اقتصادی بین دو کشور

 

او افزود: دیدار امروز ما نشان دهنده آغاز مرحله جدیدی از مشارکت اقتصادی بین دو کشور و اراده کامل دولت و ملت سوریه برای تقویت روابط استراتژیک با جمهوری اسلامی ایران است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سفیر سوریه در تهران با اشاره به لزوم خروجی ملموس از نشست مشترک فعالان اقتصادی سوریه با مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت و اتاق تعاون ایران ابراز امیدواری کرد شرایط لازم برای ارتباط هر چه بیشتر میان بخش خصوصی دو کشور ایجاد شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید