کد خبر:116796
پ
نوسازی ناوگان تجاری
در دیدار هیات صنعتی روسیه و قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران مطرح شد

بررسی همکاری ایران و روسیه در نوسازی ناوگان تجاری

زمینه‌های همکاری خودروسازان سنگین دو کشور ایران و روسیه در زمینه نوسازی ناوگان تجاری در دیدار هیات صنعتی روسیه و قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بررسی شد.

زمینه‌های همکاری خودروسازان سنگین دو کشور ایران و روسیه در زمینه نوسازی ناوگان تجاری در دیدار هیات صنعتی روسیه و قائم مقام سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) بررسی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام ایدرو در این دیدار اظهار داشت:

طرح ملی نوسازی ناوگان فرسوده تجاری کشور شامل ۲۰۲ هزار و ۵۰۰ دستگاه انواع کشنده، کامیون، کامیونت و اتوبوس‌های گاز سوز و بنزین سوز با دستور رئیس‌جمهور و محوریت این سازمان آغاز شده است.

 

*** بهینه سازی استانداردهای کیفی

 

بهزاد اعتمادی گفت: ایدرو آمادگی دارد تا به منظور بهینه سازی استانداردهای کیفی و زیست محیطی از توانمندی شرکت‌های روسی برای تامین خودروهای سنگین به صورت قطعات منفصله (سی. کی. دی – CKD) بهره ببرد.

اعتمادی همچنین با اشاره به تحریم‌های یک جانبه و خلاف قواعد بین المللی آمریکا تاکید کرد:

بخش‌های قابل توجهی از فرایندهای تولید خودروهای سنگین و تجاری با استفاده از توان تولید مجموعه‌های مختلف خودروسازان داخلی با سفارش گذاری ایدرو در پروژه ملی نوسازی ناوگان تجاری در حال انجام است .

 

*** تشریح توانمندی‌های فنی و استاندارد‌های زیست محیطی

 

نمایندگان خودروسازان سنگین روسیه در این دیدار با تشریح توانمندی‌های فنی و استاندارد‌های زیست محیطی (یورو۵) انواع کشنده و اتوبوس‌های گاز سوز و برقی روسی، آمادگی خود را برای بررسی راه اندازی خطوط اعتباری و چگونگی تعاملات مالی و صنعتی بین ۲ کشور اعلام کردند.

همچنین مقرر شد هیات‌های کارشناسی ۲ طرف، عملیاتی کردن و انعقاد قراردادهای همکاری در حوزه‌های مختلف همزمان با پانزدهمین کمیسیون مشترک ۲ کشور که خرداد ماه سال آینده در اصفهان برگزار می‌شود را بررسی کنند.

اسفندماه پارسال مگاپروژه نوسازی ناوگان فرسوده سنگین کشور با واگذاری ۲۰۰ دستگاه خودرو تجاری به متقاضیان در شرکت سایپادیزل آغاز شد.

 

*** برنامه دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده سنگین

 

برنامه دولت برای نوسازی ناوگان فرسوده سنگین، پرداخت تسهیلات بانکی به دارندگان خودروهای فرسوده است.

۲۰۲هزار و ۵۰۰ دستگاه خودرو در سه سال اجرای طرح، جایگزین می‌شود و منابع اختصاص یافته از سوی دولت، معادل قطعات منفصل خودرو (بیش از هفت میلیارد دلار) برآورد شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به دنبال آغاز دور جدید تحریم‌های ظالمانه علیه کشورمان، شهریورماه امسال مسئولان سایپادیزل از انجام مراحل قانونی برای ورود کامیون چینی «کی.ایکس» به جای کامیون های ولوو سوئدی در این طرح خبر داده بودند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ده − پنج =

کلید مقابل را فعال کنید