کد خبر:116776
پ
نظام مهندسی معدن
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران خبر داد

تلاش نظام مهندسی معدن و ایمیدرو برای جذب سرمایه

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برنامه‌ریزی برای شناسایی و رفع موانع جذب سرمایه و سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) خبر داد.

رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران از برنامه‌ریزی برای شناسایی و رفع موانع جذب سرمایه و سرمایه‌گذار در بخش معدن و صنایع معدنی با همکاری سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران روز سه شنبه ۲۱ اسفند ماه ۹۷ در گردهمایی روسای سازمان‌های نظام مهندسی معدن استان‌ها در محل وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود:

سازمان نظام مهندسی معدن در نظر دارد فرصت‌های سرمایه‌گذاری را به شکل جامع و مشخص در سراسر کشور به تفکیک مواد معدنی، صنایع معدنی و استان‌ها تهیه کند.
 
 
 

*** امضا تفاهم‌نامه همکاری بین نظام مهندسی معدن و ایمیدرو

 
 
به گفته این مقام مسئول، در این زمینه همراه با سازمان ایمیدرو یک تفاهم‌نامه همکاری امضا خواهد شد.
 
داریوش اسماعیلی از برنامه‌ریزی برای برطرف ساختن موانع و مشکلات سرمایه‌گذاری در بخش معدن و صنایع معدنی خبر داد و گفت:
قرار است این موانع با همکاری ایمیدرو شناسایی شود.
 
وی یادآورشد: مالیات، موانع دولتی، عوارض، موانع طبیعی و زیست محیطی، نبود امنیت سرمایه‌گذاری و … می‌تواند از جمله این موانع به حساب آید.
 
رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران ابراز امیدواری کرد با شناسایی این موانع، بخشی از سرمایه‌های سرگردان جامعه به سمت بخش معدن و صنایع معدنی سوق یابد.
 
 

*** اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی

 
وی پیرامون اجرای نقشه راه معدن و صنایع معدنی گفت:
این نقشه راه از ۷۲ بند تشکیل شده که ۳۰ بند آن مربوط به ایمیدرو بوده و برای اجرای این موارد سازمان نظام مهندسی معدن نیز اعلام آمادگی کرده است.
 
اسماعیلی ابراز امیدواری کرد:
تا پایان فروردین ماه ۹۸ تفاهم نامه یاد شده بین سازمان نظام مهندسی معدن و ایمیدرو نهایی شود تا همه استان‌ها از مزایای آن برخوردار شوند.
 
 

*** اقدام‌های اولیه در زمینه هوشمند سازی

 
 
وی امضای تفاهم‌نامه‌های متعدد در ماه‌های گذشته را خاطرنشان ساخت و گفت:
پیش از این نیز میز صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در استان‌ها وجود نداشت، اما با امضای تفاهم‌نامه‌ای در این زمینه با صندوق یاد شده و برخورداری از خدمات آن در استان‌ها، اکنون وارد مرحله عملیاتی شده است.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان نظام مهندسی معدن ایران همچنین از انجام اقدام‌های اولیه در زمینه هوشمند سازی در این سازمان خبرداد و در پایان یادآور شد:
پرتال سازمان مرکزی و ۳۱ پرتال برای سازمان استان‌ها طراحی شده و تا پایان فروردین ماه همه استان‌ها از آن برخوردار خواهند شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید