کد خبر:116859
پ
اپلیکیشن موبایلی کارت به کارت
بانک مرکزی اعلام کرد

سقف انتقال وجه روزانه کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی

بانک مرکزی سقف انتقال وجه روزانه کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی را یک میلیون تومان و انجام انتقال وجه با مبالغ بالاتر را تخلف اعلام کرد.

بانک مرکزی سقف انتقال وجه روزانه کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی را یک میلیون تومان و انجام انتقال وجه با مبالغ بالاتر را تخلف اعلام کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران در چند ماه اخیر الزاماتی جدید را در بخش ابزار‌های پرداخت اعمال و از تمامی بازیگران صنعت بانکی و پرداخت درخواست کرد تا الزامات یاد شده را رعایت کنند.

 

*** الزاماتی برای ابزار‌های پرداخت در راستای سالم سازی شبکه پرداخت

 

برهمین اساس با توجه به تاکید رئیس کل بانک مرکزی، الزاماتی برای ابزار‌های پرداخت توسط اداره نظام‌های پرداخت و معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی تدوین و به شبکه بانکی و پرداخت از جمله سقف خرید ۵۰ میلیون تومانی با کارت و ۱۰۰ میلیون تومانی برای کد ملی اعمال و ابلاغ شد.

بر اساس اعلام رئیس اداره نظام‌های پرداخت این الزام در راستای سالم سازی شبکه پرداخت سبب شد تا تراکنش‌های بالاتر از ۵۰ میلیون تومان به ساتنا و چک مهاجرت کند.

 

*** سقف کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی

 

با توجه به انتشار اخباری در زمینه سقف روزانه انتقال کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی در برخی رسانه‌ها، این نکته لازم به ذکر است که سقف انتقال کارت به کارت در نرم افزار‌های پرداخت موبایلی در چند ماه اخیر تغییر مجددی نداشته و همچنان به صورت روال سابق انجام می‌شود که با الزامات بانک مرکزی تغییر پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر سقف استفاده روزانه این خدمت از طرف برخی بانک‌های مبدا برای کارت به کارت از جمله بانک‌های اقتصاد نوین، شهر، سپه، سامان، ملت، دی، پاسارگاد و حکمت ایرانیان یک میلیون تومان و برای برخی دیگر از بانک‌های از جمله ملی ایران، کشاورزی، انصار، تجارت، پارسیان، گردشگری، قوامین و آینده ۳ میلیون تومان است که کاربران اپلیکیشن‌های پرداخت می‌توانند از این خدمت استفاده کنند.

 

*** ساماندهی تخلفات در دستور کار

 

بر اساس پیگیری‌ها از معاونت فناوری‌های نوین بانک مرکزی، بر اساس الزامات و مستند پرداخت‌ساز ابلاغ شده به شبکه بانکی و پرداخت، باید سقف انتقال وجه روزانه کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی یا همان پرداخت سازان یک میلیون تومان باشد و انجام تراکنش انتقال وجه با سقف ۳ میلیون تومان تخلف به شمار می‌رود که برای این مسئله برنامه‌ریزی‌های لازم انجام شده و بانک مرکزی به دنبال ساماندهی است.

بر اساس الزام یاد شده، سقف استفاده از خدمت کارت به کارت به صورت اینترنتی ۳ میلیون تومان اعلام شده که یک میلیون تومان از آن سقف روزانه استفاده از کارت به کارت در اپلیکیشن‌های موبایلی یا همان پرداخت سازان از جمله اپلیکیشن‌های موبایلی رایج برای استفاده از خدمات بانکی و مالی است.

 

*** سقف انتقال وجه خودپرداز، کیوسک و پایانه شعب

 

لازم به ذکر است؛ که بر خلاف اخبار منتشر شده تاکید می‌شود سقف انتقال وجه از طریق دستگاه خودپرداز، کیوسک و پایانه شعب (کارتخوان در شعب بانکی) هیچگونه تغییر نداشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سقف انتقال وجه کارت به کارت از طریق خودپرداز ۳ میلیون تومان، سقف انتقال وجه با کیوسک بانکی ۳ میلیون تومان و کارت به کارت از طریق پایانه شعب ۱۵ میلیون تومان است.

 

 

انتهای پیام///
منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید