کد خبر:116892
پ
سعید زرندی
معاون طرح و برنامه وزارت صنعت:

اقتصـاد کشـور نیازمنـد سرمایه‌گذاری‌هـای بـزرگ اسـت

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری در اقتصاد کشور تاکید کرد.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت بر شکل‌گیری سرمایه‌گذاری‌های بزرگ و هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری در اقتصـاد کشـور تاکید کرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با اعضای مجمع کارآفرینان ایران اظهار کرد:

از مجموع بیش از ۸۰ هزار واحد صنعتی، نزدیک به ۳ هزار واحد تولیدی بالای۱۰۰ نفر داریم و از نزدیک به ۵ هزار واحد نیز بین ۵۰ تا ۱۰۰ نفر فعالیت می‌کنند.

سعید زرندی گفت: حدود ۷۵ هزار واحد صنفی زیر ۵۰ نفر کارکن شامل می‌شود و این نشان‌دهنده آن است که در کشور شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری شکل نگرفته است.

زرندی افزود: در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه شرکت‌های بزرگ شکل گرفته‌اند که اغلب ارزش‌افزوده را ایجاد می‌کنند و اقتصـاد کشـور نیز نیازمند این فضای سرمایه‌گذاری است.

 

*** ایجاد هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری ملی و استانی در اقتصـاد کشـور

 

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: باید به دنبال ایجاد هولدینگ‌های سرمایه‌گذاری ملی و استانی در اقتصـاد کشـور باشیم و در این خصوص با تشکل‌ها، انجمن‌ها و سرمایه‌گذاران در حال بررسی مکانیزم اجرایی آن هستیم.

وی گفت: اگر می‌خواهیم اقتصـاد کشـور از فضای دولتی و خصولتی نجات پیدا کند باید شرایط حضور بخش خصوصی اصیل و توانمند را فراهم کرد.

سعید زرندی تأکید کرد: تجربه نشان داده است شرکت‌هایی که سرمایه‌گذاری‌های بزرگ انجام داده‌اند می‌توانند دست به سرمایه‌گذاری‌های جدید بزرگ در اقتصـاد کشـور بزنند.

 

*** نظام رتبه‌بندی صنایع

 

زرندی افزود: یکی دیگر از موضوعات مهمی که در دستور کار قرار داده‌ایم، نظام رتبه‌بندی صنایع است تا بر اساس آن بتوانیم یک اولویت‌بندی در صنعت و اقتصـاد کشـور انجام دهیم.

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت توضیح داد: هم‌اکنون هیچ تمایزی بین شرکت‌های کوچک و بزرگ نیست، یعنی واحدی که ۱۰ نفر اشتغال ایجاد کرده یا ۱۰۰۰ نفر هیچ تفاوتی در ارائه خدمات و حمایت‌ها در دستگاه‌ها ندارند.

زرندی گفت: با نظام رتبه‌بندی در اقتصاد کشور باید برای شرکت‌های پیشران شرایط ویژه‌تری را ایجاد نمود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد: در موضوعات مهم اقتصـاد کشـور نظرات بخش خصوصی و صاحب‌نظران را اخذ می‌نمایم تا بتوانیم به بهترین تصمیم برسیم.

 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 3 =

کلید مقابل را فعال کنید