کد خبر:116838
پ
محسن صالحی نیا
با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت؛

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی ششتمد آغاز شد

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی ششتمد شهرستان سبزوار در آیینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

عملیات اجرایی ناحیه صنعتی ششتمد شهرستان سبزوار در آیینی با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت آغاز شد.

 

*** ناحیه صنعتی ششتمد شهرستان سبزوار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز چهارشنبه ۲۲ اسفند ماه ۹۷ در آیین آغاز عملیات اجرایی ناحیه صنعتی ششتمد شهرستان سبزوار که با حضور استاندار خراسان رضوی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی و مدیران اجرایی این شهرستان برگزار شد، اظهار داشت:

با راه اندازی این ناحیه صنعتی در آینده‌ای نزدیک، زمینه کاری خوبی برای صنعتگران، سرمایه‌گذاران و کارآفرینان، به خصوص مردم بومی منطقه که تمایل به ایجاد واحد صنعتی در این ناحیه دارند، فراهم خواهد شد و اشتغال جوانان این منطقه افزایش خواهد یافت.

 

*** توسعه صنعت با رعایت مسائل زیست محیطی

 

محسن صالحی نیا با بیان اینکه توسعه صنعت با رعایت مسائل زیست محیطی امکان پذیر است، افزود:

یکی از اولویت‌های مهم ما در ایجاد شهرک‌ها و نواحی صنعتی، توجه و تمرکز بر مسائل زیست محیط زیستی است که در این راستا تمامی پیوست‌های مربوطه برای حفظ و ارتقاء محیط زیست انجام می‌شود.

 

*** اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای احداث واحد صنعتی

 

وی با اشاره به موقعیت خاص جغرافیایی شهرستان سبزوار و اعلام آمادگی سرمایه گذاران برای احداث ناحیه صنعتی در این منطقه، اضافه کرد:

ما باید با تمام توان با تجهیز زیرساخت‌ها و تمهیدات لازم از بخش خصوصی حمایت نماییم تا با حضور مطلوب کارآفرینان و صنعتگران، رونق اقتصادی شهرستان بیش از پیش محقق شود.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد:

برای احداث این ناحیه صنعتی، مطالعه و مکان یابی‌های لازم به دقت انجام شده و از نظر فنی، اقتصادی و زیست محیطی در کارگروه‌های مختلف بررسی و در نهایت برای احداث و آغاز عملیات اجرایی به تصویب رسیده است.

 

*** تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی

 

صالحی نیا همچنین درباره تسهیلات اعطایی به واحدهای صنعتی گفت:

امسال ۲۰۰ هزار میلیارد ریال تسهیلات منابع داخلی بانک‌ها و صندوق توسعه ملی به واحدهای تولیدی و صنعتی کشور اختصاص یافت که بیشتر این اعتبارات پرداخت شده است.

وی گفت: این تسهیلات در سه محور برای واحدهای در حال احداث با پیشرفت فیزیکی بالا، افزایش تولید واحدها و نوسازی و اصلاح ساختار با هدف تنوع و تولید اقتصادی با اولویت صنایع خرد، کوچک و متوسط پرداخت شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان خاطرنشان کرد:

یکی از اولویت‌های اصلی دولت، حمایت از بنگاه‌های کوچک و متوسط و اشتغال در مناطق کمتر توسعه یافته است که خوشبختانه با پیش بینی استقرار ۷۲ واحد صنعتی و اشتغال ۱۵۰۰ نفر در ناحیه صنعتی ششتمد، یکی از دغدغه‌های دولت در شهرستان سبزوار به منصه ظهور رسیده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + یک =

کلید مقابل را فعال کنید