کد خبر:116722
پ
سعید ممبینی
رئیس اتاق اصناف ایران:

واحدهای صنفی در کشور نقشی در گرانی کالاهای اساسی ندارند

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به بی‌تاثیری واحد‌های صنفی در گرانی کالا‌های اساسی ادامه فعالیت واحد صنفی گران‌فروش را منوط به رعایت قانون اعلام کرد.

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به بی‌تاثیری واحد‌های صنفی در گرانی کالاهای اساسی ادامه فعالیت واحد صنفی گران‌فروش را منوط به رعایت قانون اعلام کرد.

 

*** اتاق اصناف ایران به دنبال ساماندهی بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه اتاق‌های صنفی هیچگونه قیمتی برای کالاهای اساسی اعلام نکرده‌اند، گفت: اتاق اصناف ایران با پشتوانه ۳ میلیون واحد صنفی به دنبال ساماندهی بازار ۸۰ میلیونی ایران است.

 

*** همراهی اصناف با حاکمیت و مردم ایران

 

سعید ممبینی با اشاره به قیمت کالاهای اساسی و برخورد با متخلفان گفت: در سالیان گذشته تا به امروز اقدامات قابل توجهی در راستای ساماندهی واحدهای صنفی تولیدی، توزیعی، خدماتی و خدمات فنی در اتاق اصناف ایران انجام شده و تلاش همکاران ما در این سال‌ها همراهی اصناف با حاکمیت و مردم ایران بوده است.

 

*** نتایج برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران

 

رئیس اتاق اصناف ایران با اشاره به قیمت کالاهای اساسی و برخورد با متخلفان خاطرنشان کرد: تیم برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران توانسته انسجام قابل قبولی را در میان ۳ میلیون واحد صنفی به وجود آورد که نتیجه آن کاهش میزان تخلفات در بخش‌های گران‌فروشی و کم فروشی بوده است.

 

*** همکاری نظام بانکی با بدنه اصناف

 

وی همراهی و همکاری نظام بانکی با بدنه اصناف را یکی از راه‌های توسعه و پیشبرد اصناف خواند و تصریح کرد:

دریافت تسهیلات بانکی کم بهره در شرایط جنگ اقتصادی کمک قابل توجهی به اقتصاد ایران و واحدهای صنفی به خصوص واحدهای صنفی تولیدی خواهد کرد.

 

*** سهم بازرسی اصناف از دولت

 

ممبینی دریافت سهم بازرسی اصناف از دولت را مهم خواند و گفت:

اتاق اصناف ایران خواهان دریافت سهم بودجه بازرسی اصناف از دولت است.

وی افزود: امروز با توجه به شرایط موجود، بازرسان اتاق اصناف ایران فعالیت قابل توجهی داشته‌اند و برای ادامه فعالیت‌های آنان نیازمند دریافت بودجه‌ای هستیم که مدت زمان زیادی در خزانه دولت قرار گرفته است.

 

*** گران‌فروشی و گرانی دو مقوله متفاوت

 

ممبینی گران‌فروشی و گرانی را دو مقوله متفاوت از هم دانست و اظهار کرد:

واحدهای صنفی در کشور نقشی در گرانی کالا‌های اساسی نداشته و اگر در مواردی گران‌فروشی گزارش شده، بازرسان ما در ۲۴ ساعت با واحد صنفی متخلف برخورد و ادامه فعالیت واحد صنفی را منوط به رعایت قانون می‌دانند.

 

*** اعلام قیمت کالاهای اساسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس اتاق اصناف ایران به اعلام قیمت برخی از مایحتاج عمومی مردم اشاره و خاطرنشان کرد:

در جلسات ستاد تنظیم بازار قیمت کالا‌های اساسی ازجمله گوشت قرمز، مرغ، شکر و روغن محاسبه و اعلام می‌شود و اتاق اصناف ایران با توجه به نقش خود در راستای همراهی سایر نهادها برای ایجاد شرایط مطلوب و رضایت هموطنان گام برداشته است و تا به امروز هیچگاه قیمتی از سوی این اتاق اعلام نشده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − هجده =

کلید مقابل را فعال کنید