کد خبر:116734
پ
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت
مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی خبر داد

اشتغال ۱۱۵ هزار نفر با پرداخت تسهیلات به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از اشتغال ۱۱۵ هزار نفر با پرداخت تسهیلات به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در یک سال گذشته خبر داد.

مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی از اشتغال ۱۱۵ هزار نفر با پرداخت تسهیلات به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط در یک سال گذشته خبر داد.

 

*** آسیب پذیری واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت روز سه شنبه ۲۱ اسفند ماه ۹۷ در حاشیه نشست ستاد اقتصاد مقاومتی شهرستان سبزوار در گفت و گو با خبرنگاران افزود:

۴۳ هزار واحد صنعتی و تولیدی در ۹۸۳ ناحیه و شهرک‌های صنعتی و ناحیه کشور با اشتغال ۸۸۵ هزار نفر در حال فعالیت است که رونق تولید و اشتغال و توسعه صنعت کشور را ایجاد کرده‌اند.

محسن صالحی نیا اظهار داشت:

از این تعداد شهرک و ناحیه صنعتی ۵۶۲ شهرک صنعتی، ۴۱۲ ناحیه صنعتی و ۹ منطقه ویژه اقتصادی است.

 

*** اهداف سازمان صنایع کوچک

 

وی گفت: یکی از اهداف سازمان صنایع کوچک، ایجاد شرایط لازم برای بنگاه‌‌های خرد، کوچک و متوسط به منظور استقرار و توسعه فعالیت‌های صنعتی، صنفی، استارت آپ‌ها و دانش بنیان است که با فراهم کردن زیرساخت‌ها و بسترسازی مناسب برای حضور سرمایه گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی این امر تحقق یافته است.

مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود:

با توجه به اینکه واحدهای صنعتی و تولیدی در برخی موارد با مسائل و مشکلاتی روبرو بوده‌اند، از منابعی که دولت در اختیار گذاشته بود در جهت توسعه و توانمندی اقتصادی بهره‌مند شدند و سازمان صنایع کوچک هم تمام امور مربوطه را رصد کرد تا صاحبان صنایع کمترین دغدغه را داشته باشند.

 

*** پرداخت تسهیلات به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط

 

وی اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون به ۶ هزار و ۷۰۰ واحد صنعتی کوچک و متوسط تسهیلات پرداخت شد که زمینه اشتغال ۱۱۵ هزار نفر را فراهم می‌کند.

وی گفت: صنایع کوچک ساختار آسیب پذیرتر نسبت به صنایع بزرگ دارند و باید منابع مالی آنها گسترش یابد لذا این سازمان زمینه پیوند بین صنایع کوچک و بزرگ را فراهم کرده تا به یک توانمندی، ثبات پایدار و توان رقابتی دست یابند.

 

*** تولید صادرات محور

 

صالحی نیا افزود: رویکرد نخست در واحدهای مستقر در شهرک‌های صنعتی باید تولید صادرات محور و دستیابی بیشتر به بازارهای داخلی و بین المللی باشد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

ساختار مطلوبی در تمام شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور شکل گرفته و متناسب با استقرار سرمایه گذاران در شهرک‌ها و نواحی صنعتی زیرساخت‌ها نیز ایجاد شده تا سرمایه گذاران با احداث واحد صنعتی به زنجیره تولید و اشتغال برسند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید