کد خبر:116674
پ
شرکت ملی نفت ایران
مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران:

اوراق منفعت شرکت ملی نفت ایران در فرابورس عرضه می‌شود

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از عرضه ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت این شرکت با هدف تامین بخشی از منابع مالی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در فرابورس خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران از عرضه ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت این شرکت با هدف تامین بخشی از منابع مالی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت در فرابورس خبر داد.

 

*** عرضه اوراق منفعت شرکت ملی نفت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران اعلام کرد: عرضه ۲۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت این شرکت با هدف تامین بخشی از منابع مالی طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت، در دو مقطع زمانی چهارشنبه ۲۲ اسفند و شنبه ۲۵ اسفند در فرابورس انجام می‌شود.

 

*** ویژگی‌های اوراق منفعت شرکت ملی نفت

 

مسعود کرباسیان با بیان اینکه اوراق منفعت ازسوی شرکت توسعه نفت و گاز صبا اروند و با ضمانت شرکت ملی نفت منتشر می‌شود، اظهار کرد: این اوراق با نرخ اسمی ۱۹ درصد سالانه و سررسید سه ساله عرضه می‌شود و پرداخت سود آن نیز ۶ ماه یکبار خواهد بود.

 

*** مسیر تامین سرمایه شرکت نفت از محل فروش اوراق منفعت 

 

به گفته وی، با توجه به ظرفیت‌های بازار سرمایه و استقبال از عرضه اوراق منفعت، پیش‌بینی می‌شود در سال آینده نیز شرکت ملی نفت ایران مسیر تامین سرمایه از محل فروش اوراق منفعت را ادامه دهد.

مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران تصریح کرد: افزون بر اوراق منفعت، شرکت ملی نفت ایران برای سال آینده دیگر ابزار‌های تامین مالی برای تامین سرمایه پروژه‌های نفت و گاز را نیز در دستور کار دارد.

 

*** انتشار ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت

 

معاون وزیر نفت با اشاره به اینکه طبق برنامه در مجموع تا پایان سال، ۳۰ هزار میلیارد ریال اوراق منفعت منتشر خواهد شد، افزود:

بهمن ماه امسال ۱۰ هزار میلیارد ریال از این اوراق عرضه شد و ۲۲ اسفند نیز ۲۰ هزار میلیارد ریال باقیمانده عرضه خواهد شد تا برنامه اعلام شده در زمینه تامین سرمایه پروژه‌ها از محل فروش این اوراق عملی شود.

 

*** گزینه‌‌ای قابل اتکا برای تامین منابع مالی

 

مدیر سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار شرکت ملی نفت ایران پیش از این اظهار کرده بود: 

عرضه با پیگیری‌های مستمر شرکت ملی نفت ایران و همکاری و تعامل سازمان بورس اوراق بهادار فراهم شده است و می‌تواند یکی از گزینه‌های قابل اتکا برای تامین منابع مالی مورد نیاز در اجرای طرح نگهداشت و افزایش تولید نفت باشد

 تالین منصوریان، گفته بود:

«ضمانت اصلی بازگشت اصل و فرع اوراق منفعت منافع و عواید محصول است که بر اساس قوانین و مصوبه‌های مربوطه، بازپرداخت از محل بخشی از این عواید انجام می‌شود؛ افزون بر این، شرکت ملی نفت ایران ضامن اوراق خواهد بود.»

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در حالی که تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اقتصاد و به‌ویژه صنعت نفت کشور را نشانه گرفته است، شرکت ملی نفت ضمن تدوین و پیگیری اجرای طرح نگهداشت و افزایش توان تولید نفت با هدف به‌کارگیری ظرفیت‌های داخلی، اشتغال‌زایی و جلوگیری از رکود در صنعت، استفاده از ابزار‌های مالی متنوع داخل کشور را نیز در دستور کار قرار داده است تا فرآیند جذب سرمایه برای اجرای طرح‌ها و پروژه‌ها معطل شرکت‌های خارجی نباشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 + یک =

کلید مقابل را فعال کنید