کد خبر:116348
پ
رضا خیامیان
رئیس سازندگان تجهیزات صنعت نفت خبر داد

آمادگی تعدادی از شرکت‌های اروپایی در صنعت نفت برای همکاری با ایران

رئیس سازندگان تجهیزات صنعت نفت از آمادگی شرکت‌های اروپایی برای همکاری با ایران به محض روشن شدن تکلیف مسائل مالی و جابه‌جایی پول خبر داد.

رئیس سازندگان تجهیزات صنعت نفت از آمادگی شرکت‌های اروپایی برای همکاری با ایران به محض روشن شدن تکلیف مسائل مالی و جابه‌جایی پول خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازندگان تجهیزات صنعت نفت، آخرین وضعیت حضور شرکت‌های کوچک اروپایی در صنعت نفت ایران را تشریح کرد.

رضا خیامیان با اشاره به اعلام آمادگی تعدادی از شرکت‌های اروپایی در صنعت نفت ایران اظهار کرد:

از آنجا که تکلیف مسائل مالی و جابه‌جایی پول هنوز کاملاً مشخص نشده است، همه منتظر روشن شدن این مورد هستند که وضعیت مالی مشخص شود و جا به جایی پول به راحتی امکان‌پذیر باشد.

 

*** آمادگی ۱۱۰ شرکت اروپایی برای همکاری با ایران

 

وی افزود: تاکنون حدود ۱۱۰ شرکت اعلام آمادگی کرده‌اند و منتظر برنامه مالی اتحادیه اروپا و ایران هستند.

 

***اهداف همکاری ایران با شرکت‌های اروپایی 

 

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت پیش از این از آمادگی ۱۱۰ شرکت کوچک و متوسط اروپایی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی خبر داده و گفته بود:

یکی از اهداف این است که شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی که در داخل ایران به تکنولوژی نیاز دارند، با شرکت‌های کوچک و متوسط متصل شوند.

این اقدام باعث می‌شود شرکت‌های ایرانی در سطح بین‌المللی فعالیت کنند و از آنجا که تولید آنان با برند شرکت‌های اروپایی صورت می‌گیرد، می‌توانند به بازار این شرکت‌ها دست پیدا کرده و به منطقه صادرات داشته باشند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هم‌چنین اتحادیه اروپا و ایران در حال مذاکره برای راه‌اندازی یک کانال مالی هستند که تاکنون به نتیجه نرسیده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 1 =

کلید مقابل را فعال کنید