کد خبر:116373
پ
سیدحمایت میرزاده
سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس خبر داد

تشکیل کمیته‌‌ای برای رصد نیازمندی‌ها در خصوص انقلاب صنعتی چهارم‌

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای رصد نیازمندی‌ها در حوزه تقنین و اجرا در خصوص انقلاب صنعتی چهارم و فناوری‌های نو، استارت‌آپ‌ها و جهان جدید صنعتی خبر داد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس از تشکیل کمیته‌ای برای رصد نیازمندی‌ها در حوزه تقنین و اجرا در خصوص انقلاب صنعتی چهارم و فناوری‌های نو، استارت‌آپ‌ها و جهان جدید صنعتی خبر داد.

 

*** رصد نیازمندی‌ها در خصوص انقلاب صنعتی چهارم

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت:

در جلسه امروز کمیته‌ای برای رصد نیازمندی‌ها در حوزه تقنین و اجرا در خصوص انقلاب صنعتی چهارم و فناوری‌های نو و استارت‌آپ‌ها و جهان جدید صنعتی مباحثی تعیین و اعضای آن مشخص شد.

 

*** جزئیات نشست در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس

 

سیدحمایت میرزاده در تشریح جزئیات نشست عصر امروز این کمیسیون گفت:

در این جلسه در خدمت رئیس سازمان مالکیت صنعتی و رئیس سازمان گسترش و نوسازی صنعتی ایران در بخش اول این جلسه بودیم. 

وی درباره جزئیات این موضوع افزود: در این جلسه، گزارشی از تحولات صنعتی در دنیا و جایگاه جمهوری اسلامی ایران در این خصوص ارائه شد.

همچنین مهمانان این نشست در خصوص انقلاب صنعتی چهارم و فناوری‌های نو و استارت‌آپ‌ها و جهان جدید صنعتی مباحثی را مطرح کردند. 

 

*** کمیته‌ای سه نفره در حوزه تقنین و اجرا نیازمندی‌ها

 

وی تصریح کرد: پس از مباحث مطرح شده قرار شد کمیته‌ای با حضور سه نفر از اعضای این کمیسیون شامل آقایان؛ اختیاری، دهمرده و زاهدی و همچنین نمایندگانی از وزارتصمت و علوم و مرکز پژوهش‌های مجلس و مرکز علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل شود .

در این کمیته، نیازهای در حوزه انقلاب صنعتی چهارم به ویژه در حوزه تقنین و اجرا نیازمندی‌ها استخراج شد و در اختیار کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس قرار گیرد. 

 

*** آموزش‌های مهارتی 

 

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان درباره نیازمندی‌ها حوزه  انقلاب صنعتی چهارم خاطرنشان کرد:

در بخش دوم این جلسه، گزارشی از سوی رئیس سازمان آموزش‌های فنی و حرفه‌ای کشور ارائه شد که بر همین اساس، آموزش‌های مهارتی به عشایر، روستائیان، زنان، معلولان، نیروهای مسلح، زندانیان، کارگران، پناهندگان و برپایی مسابقات علمی ارائه شد، ضمن اینکه مشکلات این سازمان در خصوص نیروهای حق‌التدریسی و تبدیل وضعیت مربیان و عدم به روز بودن تجهیزات‌شان به اعضای این کمیسیون ارائه شد.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قرار شد هر شش ماه یکبار وضعیت این سازمان بررسی شده و با توجه به بودجه تخصیص داده شده به این سازمان، تغییرات در آن رصد شود. 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری فارس
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید