کد خبر:116236
پ
برق در نابستان
معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر تأکید کرد؛

عبور از تابستان ۹۸ با صرفه جویی و مصرف بهینه برق

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به سال ۹۸ به عنوان سال سخت برای صنعت برق کشور بر مصرف بهینه برق جهت گذر از تابستان ۹۸ تاکید کرد.

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر با اشاره به سال ۹۸ به عنوان سال سخت برای صنعت برق کشور بر مصرف بهینه برق جهت گذر از تابستان ۹۸ تاکید کرد.

 

*** مصرف بهینه برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر شنبه شب در مراسم تودیع و معارفه مدیر عامل شرکت توزیع‌ برق استان فارس اظهار داشت :

لازم است با برنامه ریزی‌های دقیق و همچنین پیگیری موضوعات مدیریت مصرف بتوان مشکل کمبود تولید‌ برق را مدیریت کنیم.
وی با اشاره به مصرف بهینه برق ادامه داد: مدیریت مصرف و مدیریت پیک بار برای تابستان پیش رو، ضروری است تا از خاموشی‌های ناخواسته جلوگیری شود.

 

*** برنامه ذخیره عملیاتی و تاثیر ۳۸ درصدی در صنعت برق 

 

معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: برنامه ذخیره عملیاتی و تاثیر ۳۸ درصدی آن در پیک و سایر برنامه‌های پاسخگویی بار مانند برنامه‌های تشویقی ویژه کشاورزان، برنامه تعطیلات و تعمیرات، استفاده از مولدهای خود تامین نیز آثار خوبی در کاهش پیک بار داشتند.

 

*** تامین حداقل ۲۰ درصد از برق دستگاه‌های دولتی توسط سیستم های خورشیدی

 

حقی فام با بیان این که باید از همه راهکارها و ابزارهای لازم برای مدیریت مصرف‌ برق استفاده کرد و با اشاره به مصرف بهینه برق گفت:

در زمینه استفاده از مولدهای خود تامین دستگاه‌های دولتی در ایام پیک مصرف‌برق باید از فرصت قانونی پیش آمده بهره گیری کنند.

الزام دستگاه های دولتی برای تامین حداقل ۲۰ درصد از برق مورد نیاز توسط سیستم‌های خورشیدی، باید مورد توجه بیشتری قرار گیرد.

 

*** وضعیت شبکه‌های توزیع مناسب است

 

معاون توانیر با اشاره به اینکه علیرغم کمبود نقدینگی و مشکلات سرمایه گذاری در کشور وضعیت شبکه‌های توزیع مناسب است گفت:

طی سال‌های گذشته اقدامات مناسبی برای کاهش تلفات شبکه توزیع برق در کشور انجام شده و در حال حاضر کاهش تلفات در کشور به ۱۰ درصد رسیده‌است.

حقی فام افزود: در صنعت توزیع برق وارد عرصه‌ای شدیم که با نگاه سنتی نمی‌توانیم حرکت کنیم بنابراین باید با ایجاد تحول در صنعت توزیع برق گام‌های ارزشمندی برداشته شود تا بتوان تحول اساسی در صنعت برق ایجاد کرد.

 

*** نیازمندی‌ها و مشخصات شبکه برق

 

معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر ادامه داد:

انعطاف پذیری در تامین برق و برقراری ارتباط دوسویه با بهره‌برداران، امنیت سایبری، تغییرات اقلیمی وسیع در کشور، کاهش آلاینده‌های زیست محیطی از جمله نیازمندی‌ها و مشخصات شبکه برق است.

 

*** موفقیت استان فارس در مسأله پیک بار

 

وی با اشاره بر مصرف بهینه برق و بیان اینکه استان فارس در مساله پیک بار توانسته برای چند سال متوالی موفقیت‌های خوبی کسب کند افزود:

امید است برای تابستان سال آینده نیز این امر مد نظر مردم و مسئولان قرار گیرد.

 معاون هماهنگی توزیع شرکت توانیر در پایان با اشاره به مصرف بهینه برق اظهارکرد:

موضوعاتی از قبیل کاهش تلفات برق، مقاوم سازی شبکه‌ها، کاهش متقاضیان در نوبت، همچنان در دستور کار شرکت توانیر قرار دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، دراین مراسم با تقدیر از خدمات زینل قنبری، احمدرضا خسروی به عنوان مدیر عامل جدید و رئیس هیات مدیره شرکت توزیع نیروی برق استان فارس معرفی شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایرنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =

کلید مقابل را فعال کنید