کد خبر:116207
پ
فعالان اقتصادی انگلیس
عضو اتاق بازرگانی تهران خبر داد

جزئیات حضور فعالان اقتصادی انگلیس در ایران

عضو اتاق بازرگانی تهران از نگاه مثبت فعالان اقتصادی انگلیس برای تداوم حضور در ایران خبر داد.

عضو اتاق بازرگانی تهران از نگاه مثبت فعالان اقتصادی انگلیس برای تداوم حضور در ایران خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو اتاق بازرگانی تهران، اظهار داشت:

دو روز جمعه ۱۷ اسفند ماه ۱۳۹۷ یک هیأت تجاری از انگلستان به همراه فرستاده بازرگانی دولت انگلیس و سفیر این کشور در ایران با حضور در اتاق بازرگانی تهران، به مذاکره با نمایندگان بخش خصوصی ایران و معاونت بین‌الملل اتاق بازرگانی نشستند و در جریان این جلسه صحبت‌هایی از چگونگی حفظ همکاری‌های اقتصادی و تداوم فعالیت تجار انگلستان در ایران مطرح شد.

 

*** نگاه مثبت فعالان اقتصادی انگلیس برای افزایش حضور در اقتصاد ایران

 

به گفته وی در جریان این دیدار، هیأت انگلیسی از نگاه مثبت خود برای افزایش حضور در اقتصاد ایران سخن گفتند و ارزیابی‌های آنها نشان از آن دارد که فعالان اقتصادی انگلیس نظری مثبت به ایران دارند.

این فعال اقتصادی با اشاره به سمیناری که اخیراً در انگلیس برای بررسی فرصت‌های اقتصادی برگزار شده، توضیح داد:

در این سمینار فرصت‌های سرمایه‌گذاری در سه کشور ایران، عراق و افغانستان بررسی شده و انگلیسی‌ها ایران را در قیاس با دو کشور دیگر فرصتی مناسب‌تر دیده و نسبت به حضور در کشورمان اقبال بیشتری دارند.

 

*** حل مشکلات تبادل بانکی ایران با کشورهای اروپایی

 

فریال مستوفی در پاسخ به این سوال که آیا صحبتی درباره حل مشکلات تبادل بانکی ایران با کشورهای اروپایی مطرح شد نیز گفت:

در حال حاضر اصلی‌ترین تمرکز مذاکرات بر چگونگی اجرای کانال مالی اروپا (اینستکس) است. هیأت انگلیسی وعده داد که در این زمینه اقدامات و پیگیری‌های لازم را انجام خواهد داد.

وی ادامه داد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به زودی هیئتی از اروپا به ایران خواهند آمد تا شرایط فعالیت اینستکس را بررسی کرده و در این زمینه تصمیمات لازم اتخاذ شود.

 

*** اقدامات ابتدایی برای فعال کردن کانال مالی

 

خوشبختانه چه دولت ایران و چه دولت‌های اروپایی اقدامات ابتدایی را برای فعال کردن این کانال مالی آغاز کرده‌اند و باید دید در آینده چه تصمیماتی گرفته می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو اتاق بازرگانی تهران، با اشاره به نظر مثبت فعالان اقتصادی انگلیس نسبت به حضور در اقتصاد ایران در پایان اظهار داشت:

اتحادیه اروپا پس از چند ماه گمانه‌زنی سرانجام یک کانال مالی مشترک برای همکاری با ایران فعال کرده است. این کانال با محوریت سه کشور انگلیس، فرانسه و آلمان آغاز به کار می‌کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + چهارده =

کلید مقابل را فعال کنید