کد خبر:115927
پ
صنعت ساختمان
یک فعال بازار مسکن خبر داد

اعلام آمادگی اروپایی‌ها برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران

فعال بازار مسکن در نمایشگاه بین‌المللی ساختان بلغارستان، از اعلام آمادگی اروپایی‌ها در برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران خبر داد.

فعال بازار مسکن در نمایشگاه بین‌المللی ساختان بلغارستان، از اعلام آمادگی اروپایی‌ها در برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران خبر داد.

 

*** اعلام آمادگی اروپایی‌ها برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فعال بازار مسکن با اشاره به گشایش نمایشگاه بین المللی ساختان بلغارستان با حضور شرکت‌های ایرانی، گفت:

شرکت‌های اروپایی در این نمایشگاه برای همکاری تهاتری در صنعت ساختمان ایران اعلام آمادگی کرده‌اند.

 

علاءالدین ختایی با اشاره به تشدید تحریم‌های آمریکا علیه ایران، اظهار کرد:

با وجود تشدید تحریم‌ها علیه ایران، برگزاری نمایشگاه اروپایی بین اللملی ساختمان در پایتخت بلغارستان (صوفیه) فرصت بسیار مطلوبی را برای حضور شرکت‌های ایرانی حوزه صنعت ساختمان درسطح بین‌المللی فراهم کرده است.

 

*** آشنایی کشورهای اروپایی با توانمندی‌های کشور ایران

 

وی با بیان این که خوشبختانه دست اندرکاران صنعت ساختمان بلغارستان استقبال بسیار خوبی از شرکت ایرانی داشته‌اند، افزود: این نمایشگاه فرصت بسیارخوبی برای آشنایی کشورهای اروپایی با توانمندی‌های کشور ایران فراهم کرد.

دست اندرکاران برگزاری نمایشگاه بین المللى ساختمان بلغارستان حاضر شده‌اند در شرایط تحریم هر نوع همکاری در حیطه صنعت ساختمان از جمله حوزه تهاتر با شرکت‌های ایرانی داشته باشند.

 

*** نشست‌های مشترک ایران با روسای تشکل‌های صنفی

 

وی تاکید کرد: بازار تهاتر ایرانیان وسیع‌ترین غرفه از جمهورى اسلامى ایران را در این نمایشگاه در اختیار گرفته و نشست‌های مشترک و متعددی با روسای تشکل‌های صنفی و نیز رییس انبوه سازان بلغارستان با ٨ عضو شرکت و رئیس کمیسیون اقتصادى پارلمان آن کشور داشته است.

 

وی ادامه داد: همزمان با افتتاح نمایشگاه بین المللى اروپایى بلغارستان که با حضور رئیس کمیسیون اقتصادى پارلمان و وزیر اقتصاد بلغارستان صورت گرفته است، برای معرفی پتانسیل‌های خود و صدور خدمات فنی مهندسی و ایجاد سایر فرصت‌های توسعه اقتصادی دراین نمایشگاه حاضر شده است.

 

*** اعتلای صنعت ساختمان در داخل کشور

 

مدیرعامل بازار تهاتر ایرانیان با تاکید بر این که حضور شرکت‌های ایرانی درنمایشگاه بین المللی اروپایی فرصت بسیار مغتنمی است تا شرکت‌های فعال در این صنعت، دستاوردها و محصولات و خدمات خود را در معرض دید بازدیدکنندگان، دست اندرکاران و متخصصان بین‌المللی صنعت ساختمان کشورهای اروپایی قرار دهند، ابراز امیداری کرد برگزاری این رویداد منحصر به فرد و مشارکت فعال شرکت بازار تهاتر در این نمایشگاه، اقدامی رو به جلو در جهت اعتلای صنعت ساختمان در داخل کشور و معرفی پتانسیل‌ها و توانمندی‌های موجود داخلی در بازارهای بین المللی باشد.

 

*** تفاهم‌‎نامه همکاری توسعه روابط ایران و چین

 

ختایی با تاکید بر این که اخیرا براى تاسیس و توسعه این بازار در چین با شوراى توسعه روابط ایران و چین تفاهم‌نامه همکارى تنظیم و براى تاسیس این بازار در اروپا اقدام کرده‌ایم، گفت:

درشرایط فعلی موفق شده‌ایم که بازار تهاتر خاورمیانه را در امارات بازار تهاتر جهانى را در کانادا تاسیس کنیم و همچنین در حال حاضر نمایندگان ما در اوکراین و روسیه و گرجستان و آلمان در حال مذاکره براى تعیین شریک به منظور ایجاد سرمایه‌گذارى مشترک، هستند؛ تا به قرارداد همکارى برسیم.

 

*** تبادل کالا

 

وی یادآور شد: در مکانیسم تهاتر مبادلات کالاها بدون مداخله وجوه نقدی صورت می‌گیرد و متعاملین، جابجایی خدمات خود را براساس مبادله مستقیم کالا به کالا انجام می‌دهند وشرکت‌هایی که تمایل داشتند از رهگذر این روش مراودات اقتصادی داشته باشند، با گشایش اعتبار که ارزش آن برابر کالاهای مورد مبادله است، برای تبادل کالا اقدام می‌کنند.

با اجرای روش نوین تهاتری، تمام فعالیت‌های اقتصادی و معاملات بازرگانی و غیره از طریق گردش اعتبار بین اعضای خود تحقق یافته و دیگر نیاز به عبور از تنگناهای محدود نقدینگی و مشکلات ناشی از آن نخواهند بود.

 

*** عرضه توانمندی‌های ایران در سطح بین الملل

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به گفته این فعال بازار مسکن، اجرای این روش به صورت طرح پایلوت در چند کشور و از جمله کانادا به مرجله اجرا درآمده و مورد استقبال قرارگرفته است.

با توسعه این روش جدید مالی درسطح بین‌المللی قادر خواهیم بود که توانمندی‌های شرکت‌های کشورمان درسطح جهانی عرضه کنیم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید