کد خبر:115991
پ
خودروهای غیراستاندارد
رئیس سازمان ملی استاندارد ایران خبر داد

جلوگیری از تولید خودروهای غیراستاندارد از اوایل سال ۹۸

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اعلام اسامی خودروسازان و جلوگیری از تولید خودروهای غیراستاندارد فاقد استانداردهای ۸۵ گانه خودرو، از اوایل سال ۹۸ خبر داد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران از اعلام اسامی خودروسازان و جلوگیری از تولید خودروهای غیراستاندارد فاقد استانداردهای ۸۵ گانه خودرو، از اوایل سال ۹۸ خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت:

بازرسی از خودروسازان برای آزمون رعایت استانداردهای ۸۵ گانه که از آغاز دی ماه امسال کلید خورده بود، ادامه دارد و قرار نیست به دلیل شرایط خاص تحریم به تاخیر بیافتد.

 

*** جلوگیری از تولید خودروهای غیراستاندارد

 

وی گفت: نگرانی اصلی سازمان ملی استاندارد در این مقوله، مربوط به آن دسته از قطعات خودرویی است که یافت نمی‌شود یا واردات آنها با وقفه مواجه شده است.

پیروزبخت ادامه داد: همچنین اکنون انجام برخی آزمایش‌ها در داخل کشور ممکن نیست؛ با این حال آزمایش‌های که قابلیت اجرا دارند از سوی بازرسان این سازمان پیگیری می‌شود.

وی تاکید کرد: جمع بندی موارد از سوی کارشناسان در دست بررسی است و به محض قطعی شدن ناتوانی خودروسازان در پاس کردن استانداردهای یاد شده، اطلاع رسانی می‌شود؛ اما به نظر می‌رسد با توجه به فرصت اندک باقی مانده تا پایان سال این اطلاع رسانی به سال آینده موکول شود.

پارسال ۲۵ خودرو غیراستاندارد و بی کیفیت از خط تولید خارج شد و تیرماه امسال نیز هشت خودرو به دلیل رعایت نکردن الزام‌های معیار مصرف سوخت اجازه شماره گذاری از سوی نیروی انتظامی نگرفت.

 

*** بازرسی استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی

 

بازرسی استانداردهای ۸۵ گانه خودرویی مطابق برنامه از پیش اعلام شده سازمان ملی استاندارد، از یکم دی ماه آغاز شد؛ با اجرای این طرح، خودروسازان موظفند یا خودروهای غیراستاندارد و بی کیفیت خود را با این استانداردها منطبق کرده یا آنها را از خط تولید خارج کنند.

جلوگیری از تولید خودروهای بی کیفیت و غیراستاندارد از حدود ۱۵ سال پیش در دستور کار قرار گرفت و در آغاز ۱۱ استاندارد به طور اجباری اعلام شد که پس از مدتی به ۶۳ مورد رسید و اکنون به ۸۵ مورد افزایش یافته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت:

علائم و وسایل هشداردهنده‌ شنیداری، وسایل دید غیرمستقیم و نصب آن‌ها، استحکام صندلی‌ها، تکیه‌گاه‌ها و پشت‌سری‌ها، چراغ شب‌نما، قلاب‌های بکسل، چراغ مه‌شکن جلو، چراغ مه‌شکن عقب، سیستم برفک‌زدا و مه‌زدا شیشه جلو و سیستم هشدار انحراف از مسیر از جمله این استانداردها است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید