کد خبر:115979
پ
سامانه جامع تجارت
رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی خبر داد

تکمیل فرایندهای ارزی در تعامل سامانه جامع تجارت و سامانه جامع ارزی

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی سامانه جامع تجارت از آغاز انجام تمام فرآیندهای ثبت سفارش واردات تا قبل از امور گمرکی از طریق این سامانه خبر داد.

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با اشاره به پیشرفت ۷۵ درصدی سامانه جامع تجارت از آغاز انجام تمام فرآیندهای ثبت سفارش واردات تا قبل از امور گمرکی از طریق این سامانه خبر داد.

 

*** پیشرفت ۷۵ درصدی سامانه جامع تجارت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص پیشرفت سامانه جامع تجارت گفت:

سامانه جامع تجارت یک درگاه واحد است که سامانه‌های بیش از ۳۰ دستگاه دیگر کشور به آن متصل شده و با تکمیل اتصال گمرک به آن، تحقق ۱۰۰درصدی خواهد یافت. این سامانه تا کنون بیش از ۷۵ درصد پیشرفت داشته است.

 

*** صدور حدود ۳۳ هزار کارت بازرگانی

 

رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی عنوان کرد: طبق آمار هم اکنون حدود ۳۳ هزار کارت بازرگانی صادر شده که از این تعداد حدود ۲۳ هزار بازرگان فعال هستند.

روزانه ۲ تا ۳ هزار ثبت سفارش انجام می‌شود که در روزهای سال این تعداد متفاوت است.

علی رهبری ادامه داد: روزانه حدود هزار و ۵۰۰ مجوز صادر شده و بیش از هزار اعلامیه تامین ارز صادر می‌شود.

همچنین در گمرک حدود ۲ تا ۳ هزار پروانه برای ترخیص واردات کالا و روزانه حدود ۱۱۰ هزار بارنامه با تایید برخط سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای صادر می‌شود و این داده‌ها همه از طریق سامانه جامع تجارت تبادل می‌شوند.

 

*** سامانه‌هایی جهت تسریع کار مراجعین

 

وی با بیان اینکه در صدور مجوز ورود، حدود ۲۳ دستگاه مجوزدهنده دخیل هستند، گفت:

برای تسهیل ارتباط این دستگاه‌ها و تسریع کار مراجعین سامانه‌هایی در نظر گرفته شده است.

سامانه یکپارچه اعتبارسنجی و رتبه بندی اعتباری بازرگانان، سامانه جامع مجوزها، سامانه جامع ارزی، سامانه جامع حمل و نقل، سامانه جامع انبارها، سامانه جامع گمرکی، سامانه جامع معاملات از این سامانه‌ها هستند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی با بیان اینکه این سامانه‌ها در سال ۹۷ پیشرفت خوبی داشته‌اند، در پایان اظهار داشت:

طبق قانون، این سامانه‌ها از طریق سامانه یکپارچه سازی و نظارت بر فرآیند (موسوم به سامانه جامع تجارت) باید با یکدیگر متصل، یکپارچه و هماهنگ شوند و از ورود چندباره اطلاعات یکسان پرهیز شود که امسال بخش زیادی از این کار انجام شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید