کد خبر:115503
پ
زنان کارآفرین
مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در گفت‌و‌گوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، خبر داد

رفع مشکلات مالی زنان کارآفرین در سال ۹۸

مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از رفع مشکلات مالی زنان کارآفرین در سال ۹۸ خبر داد.

مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، از رفع مشکلات مالی زنان کارآفرین در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** رفع مشکلات و موانع زنان کارآفرین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشیه نشست خبری مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع درباره رفع مشکلات و موانع زنان کارآفرین و همچنین توسعه کارآفرینی در صنایع کوچک توسط زنان فعال در این حوزه اظهار داشت:

با توجه به حضور زنان فارغ‌التحصیل و توانمند در جامعه، ضرورت همکاری رسانه‌ها در جهت آگاه‌سازی و استفاده از پتانسیل‌ها و اقدامات زنان توانمند در حوزه کسب و کار بیش از پیش احساس می‌شود تا با هدف مشارکت جدی‌تر زنان در توسعه اقتصاد کشور، به رشد و بالندگی تولید و صادرات دست یابیم.

 

*** بیشتر بخوانید: فعالیت ۳۶ مرکز فناوری کسب و کار برای افزایش سطح بهره‌وری واحدهای صنعتی/رونق کسب و کار ۶۷۰۰ واحد صنعتی/بازگشت ۱۳۰۰ واحد صنعتی به چرخه تولید

 

*** ایجاد شورای توسعه تعاون زنان کارآفرین

 

سلطانی در ادامه با اشاره به ایجاد ۳۱ شورای توسعه تعاون بانوان کارآفرین صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت:

این شوراها با هدف رفع مشکلات کارآفرینی بانوان و توسعه کارآفرینی توسط آن‌ها در ۳۱ استان کشور به منظور همکاری زنان در حوزه کسب و کار تشکیل شده است.

وی در ادامه گفت: فعالیت زنان در حوزه فعالیت صنعتی در شهرک‌های صنعتی با تخصیص زمین به بیش از ۶۰۰ خانم ثبت شده و اقدامات در جهت فراهم‌سازی بستر بهره‌برداری از زمین‌ها صورت گرفته است.

 

*** ثبت آمار زنان کارآفرین؛ برای اولین بار

 

مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران افزود:

برای اولین بار در وب سایت آماری سازمان صنایع کوچک، آمار زنان کارآفرین ثبت شده و امکان مشاهده آمار این بانوان در حوزه‌های مختلف صنعتی شامل کانی‌های فلزی، کانی‌های غیرفلزی، آشامیدنی، غذایی و برق و الکترونیک به ثبت رسیده است که این امر از نظر آماری کار ارزشمندی برای سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی است تا بتوانیم آمار به روزی داشته باشیم.

 

*** اقدامت حوزه بانوان کارافرین در سال ۹۷

 

سلطانی در ادامه با اشاره به فعالیت حوزه بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در سال ۹۷ گفت:

یکی از مهمترین برنامه‌های ما در سال ۹۷ تلاش برای رفع مشکلات بانوان و همینطور جریان‌سازی برای مشارکت بیشتر زنان در کارآفرینی در صنعت بوده است که خوشبختانه در این امر موفق نیز بوده‌ایم.

از دیگر اقدامات حوزه زنان کارآفرین صنایع کوچک در سال ۹۷  ایجاد کلینیک‌های مشاوره کسب‌و‌کاری در شهرک های صنعتی سراسر کشور را می‌توان نام برد که در این کلینیک‌ها به زنان کارآفرین مشاوره‌های مختلف در حوزه‌های مباحث حقوقی، عارضه‌یابی، صادرات، کسب‌وکار و… داده می‌شود.

 

*** اهم برنامه‌ها در سال ۹۸

 

وی در راستای تشریح اهم فعالیت‌های حوزه بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال ۹۸ گفت:

انعقاد تفاهم‌نامه با بانک‌های مختلف کشور با هدف رفع مشکلات مالی زنان کارآفرین جزو مهمترین اولویت‌های سازمان در سال آتی خواهد بود.

 

از دیگر برنامه‌های مهم این حوزه در سال آتی ایجاد ارتباط بین زنان کارآفرین و بازرگانان با هدف معرفی محصولات تولیدی زنان کارآفرین به بازرگانان و به طبع آن صادرات این محصولات توسط بازرگانان خواهد بود.

 

 

 

سلطانی در ادامه گفت: صادرات محصولات تولیدی زنان کارآفرین و رشد و ازدیاد این محصولات بهره‌وری واحدهای تولیدی زنان کارآفرین کشور را در پی خواهد داشت که این امر بسیار مورد توجه ما قرار دارد.

 
*** برقراری ارتباط بین صنعت و دانشگاه

 

وی در ادامه انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان‌های فنی‌حرفه‌ای کشور، صنایع‌دستی، میراث فرهنگی، گردشگری و دانشگاه‌ها را از دیگر برنامه‌های حوزه بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی در سال ۹۸ برشمرد و گفت:

هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه‌ها، ارتباط صنعت با این مراکز و حوزه تولید بوده است تا بر اساس این تفاهم‌نامه میزان رفاه زنان کارآفرین در حوزه صنعت ببیشتر شود.

 

*** برگزاری نشست تخصصی زنان کارآفرین

 

سلطانی در ادامه افزود: اولین نشست تخصصی زنان کارآفرین، با معاون رئیس جمهور و مسئولان کشوری در استان البرز برگزار شد که از نتایج این نشست حل مشکلات زنان کارآفرین در شورای عالی اشتغال به دستور معاون اول رئیس‌جمهور را می‌توان نام برد.

 

*** صندوق حمایت از زنان کارآفرین ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مشاور بانوان کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پایان از در دستور کار قرار گرفتن چندین برنامه در توسعه کارآفرینی و حل مشکلات بانوان کارآفرین خبر داد و گفت: 

در سال آینده پیگیر صندوق حمایت از زنان کارآفرین ایران خواهیم بود.

همچنین جمع‌آوری اطلاعات مربوط به زنان شاغل در شهرک‌ها و نواحی صنعتی، احصای حداقل و حداکثر دستمزد بانوان شاغل در شهرک های صنعتی و برگزاری نمایشگاه هایی با حضور زنان فعال و کارافرین  در حوزه صنعت از دیگر اهداف و فعالیت‌های حوزه زنان شاغل و کارآفرین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی در سال آتی می‌باشد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + یک =

کلید مقابل را فعال کنید