کد خبر:115625
پ
صنعت خودرو
عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس:

صنعت خودرو باید با قدرت به حرکت خود ادامه دهد

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حمایت مجلس از صنعت خودروسازی در خصوص ایجاد تسهیلات بانکی و مشکلات تعرفه‌ای از ادامه حرکت صنعت خودرو با سرعت و قدرت به سمت پیشرفت خبر داد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حمایت مجلس از صنعت خودروسازی در خصوص ایجاد تسهیلات بانکی و مشکلات تعرفه‌ای از ادامه حرکت صنعت خودرو با سرعت و قدرت به سمت پیشرفت خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت:

در حال حاضر فضای کشور از نظر اقتصادی ملتهب است و صنعت خودرو نیز در این فضای ملتهب در راس خبرها قرار دارد و دلیل آن حساسیت زیادی است که مردم نسبت به خودرو دارند.

 

*** مشکلات بازار خودرو

 

نماینده مردم قائمشهر، سوادکوه و جویبار در مجلس افزود:

مشکلی که در حال حاضر در بازار خودرو وجود دارد، قیمت خودروها است چرا که قیمت گذاری در بازار، خارج از عهده شرکت‌های خودروسازی و بسیار بالا است و روند افزایشی قیمت در بازار نیز نگران کننده است که البته با توضیحات وزیر صنعت در کمیسیون صنایع مجلس و با توجه به روند صعودی تیراژ تولید در خودروسازان، قیمت خودروها بعد از عید روند کاهشی خواهد داشت.

رضیان گفت: در این برهه به نظر می‌رسد که تولید خودرو در شرایط خوبی است و افزایش تولید نشان می‌دهد که می‌توان نیاز بازار را تامین کرد و مشکلاتی که در حال حاضر وجود دارد مرتفع خواهد شد.

 

*** بدهی خودروسازان به قطعه سازان

 

این نماینده مجلس افزود: مشکل دیگری در این صنعت وجود داشت که بدهی خودروسازان به قطعه سازان بود و مانع بزرگی برای افزایش تولید محسوب می‌شد و خوشبختانه با حمایت دولت و بانک مرکزی مبلغ ۲ هزار میلیارد تومان از منابع بانکی برای مطالبات قطعه سازان به دو خودروساز بزرگ کشور داده شده و قرار است ۲ هزار میلیارد دیگر تامین شود که کمک بزرگی به صنعت قطعه سازی خواهد بود و باعث پایداری اشتغال در صنعت قطعه سازی و خودروسازی کشور شود.

وی افزود: اگر مشکلات قیمت گذاری خودرو برطرف شود، نگرانی‌ها حتما کاهش می‌یابد و با ادامه روند فعلی تولید، در سال آینده شرایط بسیار مثبتی را در بازار خودرو شاهد خواهیم بود.

رضیان تصریح کرد: در فضای تحریمی، تامین نیازها از خارج کشور سخت شده است و البته این شرایط، شکوفایی ظرفیت داخلی کشور را به دنبال خواهد داشت که بسیار مهم است و همانگونه که در یک سال اخیر مشاهده شده، نه تنها روند تولید خودرو کاهش نیافته بلکه با افزایش تولید همراه بوده است و این موضوع برای صنعت کشور نکته مهمی محسوب می‌شود.

 

*** ظرفیت‌های صنعت خودرو در داخل کشور

 

وی افزود: ظرفیت‌های بسیار خوبی در داخل کشور وجود دارد که اگر در شرایط تحریم مقاومت کنیم، با وجود جوانان خلاق، آینده صنعت خودرو امیدوار کننده خواهد بود و اگر فضای اقتصادی کشور به آرامش برسد، با ایجاد ظرفیت‌های اقتصادی جدید در کشور، تولید و صنعت رونق خواهد گرفت.

عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع مجلس با اشاره به فعالیت مدیرعامل جدید گروه سایپا گفت:

تغییرات مدیریتی در سایپا با توجه به شرایط تحریمی، اعتماد به نفس در تولید قطعات و خودرو را در کشور تقویت کرده است.

وی با اشاره به تغییر مدیریتی در گروه سایپا گفت: در شرایط حاضر تولید خودرو، روند مثبتی دارد و بر اساس گزارشات ارائه شده تولید محصولات گروه سایپا افزایش چشمگیری داشته و از ۶۰۰ دستگاه به بیش از ۲ هزار دستگاه در روز رسیده که  این خبر خوبی برای مردم است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم قائم شهر در مجلس، در پایان اظهار داشت:

با قیمت فعلی ارز، فضای تولید باید به سمت رقابتی شدن پیش برود و با این قیمتی که در حال حاضر برای محصولات وجود دارد می‌توان شرایط مثبتی برای آن ایجاد کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

کلید مقابل را فعال کنید