خبرنگار :
پ
رئیس پدافند غیرعامل کشور در گفتگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع تاکید کرد

لزوم پیاده‌سازی الزامات پدافند غیرعامل در شهرک‌های صنعتی + فیلم

رئیس پدافند غیرعامل کشور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع، بر لزوم پیاده‌سازی الزامات پدافند غیرعامل در شهرک‌های صنعتی تاکید کرد.

 

*** الزامات پدافند غیرعامل برای صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پدافند غیر عامل کشور در حاشیه مراسم امضای تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان سازمان صنایع کوچک و سازمان پدافند غیرعامل که امروز ۱۲ اسفند ماه سال ۹۷ در محل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی برگزار شد گفت:

سازمان پدافند غیرعامل برای شهرک‌های صنعتی با دو شاخص میزان اهمیت و کارکرد، و میزان قابلیت خطرپذیری و تولید خطر برای مردم الزاماتی را برای کارخانه‌ها و شهرک‌های صنعتی ایجاد کرده است.

 

*** دسته‌بندی صنایع

 

سردار جلالی در ادامه از دسته بندی صنایع خبر داد و گفت:

صنایع را از نظر سطح خطرپذیری و سطح اهمیت مانند صنایع هسته‌ای، صنایع دفاعی، صنایع شیمیایی و این قبیل صنایع دسته‌بندی کرده‌ایم که بر اساس اولویت الزامات پدافند غیر عامل را بر آن‌ها لحاظ خواهیم کرد.

 

*** رزمایش پدافند غیر عامل

 

وی در ادامه گفت: ما در پدافند غیر عامل به صورت سالانه رزمایش و آموزش داریم تا میزان پایداری و تداوم کارکرد زیرساخت‌ها را بتوانیم ارتقا دهیم.

به عنوان مثال در مجموعه‌های هسته‌ای، شیمیایی و دفاعی به صورت منظم این رزمایش را اجرا می‌کنیم.

در شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک نیز لازم بود که این ساختار ایجاد شود که امروز خوشبختانه با رئیس سازمان شهرک‌های صنعتی، تفاهم‌نامه‌ای را امضا کردیم تا در ذیل این تفاهم‌نامه یک برنامه اجرایی که بتواند یک ساختار پدافند غیر عامل را در شهرک‌های صنعتی و صنایع کوچک توسعه داده و دنبال کند.

 

*** ارتقاء سطح ایمنی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پدافند غیرعامل کشور در پایان گفت:

بر اساس آموزش‌ها و برنامه‌هایی که ایجاد شده هر شرکت در مجتمع صنعتی باید بتواند الزامات پدافند غیرعامل را در شهرک صنعتی خود پیاده‌سازی کند تا از سطح ایمنی نسبت به تهدید و خطر پذیری نسبت به مردم اطمینان حاصل شود.

 

 

در ادامه می‌توانید فیلم این مصاحبه را ملاحظه بفرمایید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید