کد خبر:115005
پ
مقیمی
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد

برنامه‌های وزارت صنعت در حمایت از تولید ملی

معاون امور صنایع وزیر صنعت، از برنامه‌های متنوع و متعدد این وزارتخانه در بحث مربوط به کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی خبر داد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، از برنامه‌های متنوع و متعدد این وزارتخانه در بحث مربوط به کالای ایرانی و حمایت از تولید ملی خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال حمایت از کالای ایرانی گفت:

معرفی کالاهای ساخت داخل به مردم از جمله برنامه‌های این وزارتخانه در راستای تحقق شعار سال بوده است.

 

*** مزیت‌های استفاده از کالای ایرانی در اشتغال و اقتصاد

 

فرشاد مقیمی همچنین اظهارداشت:

واقع مطلب اینکه در خیلی از زمینه‌ها مردم باید شناخت کافی نسبت به منشأ ساخت کالاها اعم از داخلی یا خارجی داشته باشند و همینطور توجه کنند به اینکه استفاده از کالای ایرانی چه مزیت‌های برای اشتغال و اقتصاد کشور دارد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: این بحث از سال گذشه با کمپین حمایت از تولید ملی در سطح کشور آغاز و دستاوردهای خیلی خوبی نیز به همراه داشت به نحوی که در برخی از رشته‌ها تا ۳۰ درصد خرید ها افزایش پیدا کرد.

 

*** حمایت از تولید ملی

 

وی با اشاره به برنامه‌های وزارت صمت برای حمایت از تولید ملی در ادامه افزود: این روند همچنان به لحاظ مباحث فرهنگی در کشور ادامه دارد.

مقیمی اظهارداشت: وزارت صمت همکاری‌های خیلی خوبی در جهت حمایت از کالاهای ایرانی و معرفی محصولات ساخت داخل با صدا و سیما به خصوص شبکه ایران کالا، رادیو اقتصاد و دیگر رسانه‌ها داشته است.

وی به رادیو اقتصاد گفت: حال اگر مردم اعتماد و اطمینانی به کالای ایرانی می‌کنند باید برخی از اقدامات از سمت تولید نیز آغاز می‌شد.

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود:

این اقدامات نیز بیشتر مربوط به ارتقای کیفیت کالاهای ساخت در صورت پائین بودن کیفیت به نسبت محصولات مشابه خارجی بود.

 

*** نوسازی و بازسازی صنایع در بخش‌های مختلف

 

وی همچنین نوسازی و بازسازی صنایع در بخش‌های مختلف را از دیگر برنامه‌های مهم این وزارتخانه در سال حمایت از تولید ملی عنوان کرد.

مقیمی در ادامه به موضوع ممنوعیت واردات ۱۳۳۹ قلم کالا از سوی دولت در سال جاری اشاره کرد و اظهارداشت:

خوشبختانه زمینه و توان ساخت تمامی این اقلام در کشور به خوبی فراهم است.

وی تصریح کرد: جدا از این قانون استفاده حداکثری از توان داخلی به نیت بهره‌گیری هرچه بیشتر از ظرفیت های داخل در راستای اجرای پروژه‌ها، انجام خدمات و بسیاری موارد در کشور بصورت جدی مورد توجه بوده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان اظهار داشت:

این همان چیزی بود که در ابلاغیه سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی همواره تاکید و همچنین به کرار از سوی معظم له مورد تذکر نیز واقع شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + دو =

کلید مقابل را فعال کنید