کد خبر:114557
پ
ایدرو
معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران خبر داد

مشارکت ایدرو در ۱۰ طرح و پیمان در حوزه‌های صنایع نوین و فناوری اطلاعات

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان ایدرو از مشارکت و اجرای این سازمان در ۱۰ طرح و پیمان در حوزه‌های صنایع نوین و فناوری اطلاعات خبر داد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان ایدرو از مشارکت و اجرای این سازمان در ۱۰ طرح و پیمان در حوزه‌های صنایع نوین و فناوری اطلاعات خبر داد.

 

*** گسترش صنایع نوین و فناوری اطلاعات در قالب انقلاب چهارم صنعتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،  معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) چهارشنبه ۸ اسفند ماه ۹۷ در حاشیه مجمع عمومی این سازمان، اضافه کرد:

امروز گسترش صنایع نوین و فناوری اطلاعات در قالب انقلاب چهارم صنعتی محورهای اصلی توسعه صنعتی جهانی محسوب می‌شود و در همین پیوند، ایدرو نیز رویکردهای جدید متناسب با تغییرات فضای کسب و کار جهانی از جمله هوشمندسازی و توانمند‌سازی صنایع برای ورود به موج انقلاب صنعتی چهارم و تجاری‌سازی نتایج پژوهش‌های حوزه فناوری نوین (hightech) را برگزیده است.

محمدرضا عبداللهی گفت: در الگوی استاندارد و جهانی، سازمان‌های توسعه‌ای درزمینه‌هایی که بخش خصوصی به دلیل مشکلات مالی، ریسک بالا یابازدهی دیرهنگام فعالیت نمی‌کند وارد شده و بسترسازی و توانمندسازی بنگاه‌ها را بر عهده می‌گیرند.

 

*** رویکرد جدید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حمایت از نخبگان با تجاری سازی نتایج تحقیقات و هوشمند‌سازی صنایع کشور را به عنوان رویکردهای جدید ایدرو اعلام کرد.

محمدرضا عبداللهی ادامه داد: با توجه به اینکه تجاری‌سازی نتایج تحقیقات نوآورانه نیازمند سرمایه‌گذاری و پذیرش ریسک است، ایدرو به عنوان سازمان توسعه‌ای آمادگی دارد با حمایت از نخبگان و شرکت‌های دانش بنیان در زمینه تجاری‌سازی دستاورد پژوهش‌های صنایع نوین و فناوری اطلاعات کشور سرمایه‌گذاری کند.

به گفته وی، حمایت از نیروی‌های انسانی نخبه خارج از کشور برای عملیاتی و تجاری کردن دستاوردهای پژوهشی آنان نیز با جدیت دنبال می‌شود.

 

*** اجرای ۲۴ طرح بزرگ صنعتی توسط ایدرو

 

معاون برنامه‌ریزی و توسعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) با اشاره به مشارکت این سازمان در گسترش صنایع نوین و فناوری اطلاعات اعلام کرد: این سازمان امسال ۲۴ طرح بزرگ صنعتی را با سرمایه گذاری نزدیک به ۱۱۵ هزار میلیارد ریال اجرا می‌کند که برای ۱۷ هزار نفر اشتغالزایی دارد.

توجه به توانمندی‌های داخلی یکی از بندهای اقتصاد مقاومتی است.

بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال ۱۳۹۲ ابلاغ شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون برنامه‌ریزی و توسعه‌ سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران در پایان اظهارداشت:

سال ۱۳۹۵ از سوی رهبر معظم انقلاب «اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل» نام گرفت. سال ۱۳۹۶ نیز «اقتصاد مقاومتی؛ تولید- اشتغال» بود و بالاخره رهبر معظم انقلاب اسلامی شعار سال ۱۳۹۷ را «حمایت از کالای ایرانی» اعلام کردند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × یک =

کلید مقابل را فعال کنید