کد خبر:113792
پ
مودودی
رئیس سازمان توسعه و تجارت تاکید کرد

لزوم ترویج و توسعه برند ملی به کمک صنعت نمایشگاهی

رئیس سازمان توسعه و تجارت با اشاره به اهمیت صنعت نمایشگاهی بر لزوم ترویج و نمایش برند ملی در بازارهای جهانی تاکید کرد.

رئیس سازمان توسعه و تجارت با اشاره به اهمیت صنعت نمایشگاهی بر لزوم ترویج و نمایش برند ملی در بازارهای جهانی تاکید کرد.

 

*** قابلیت‌های صنعت نمایشگاهی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان توسعه تجارت در کنفرانس ملی صنعت نمایشگاهی که امروز شنبه ۴ اسفندماه در راستای بررسی راهکارهای توسعه صادرات نفتی و اقتصاد مقاومتی برگزار شد درباره اهمیت صنعت نمایشگاهی اظهار داشت:

زمانی که بحث نمایشگاه‌ها مطرح می‌شود انتظارات نیز از این صنعت بالا می‌رود و درست در زمانی که شرایط کشور سخت‌تر می‌شود نقش این ابزارها نمود پیدا می‌کند.

محمدرضا مودودی ادامه داد: نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی ایجاب می‌کند که در موضوع توانمندی‌های داخلی کشور بیشتر تلاش کنیم  و سعی نماییم تا نمایندگان شایسته‌ای داشته باشیم.

وی با اشاره به این موضوع که برند ایران ویترین معرفی ظرفیت‌ها و توانمندی‌ها در عرصه داخلی و بین‌المللی است گفت:

صنعت نمایشگاهی قادر است ذهنیت و اخبار را به سمت برند ایران و توسعه آن سوق دهد.

 

*** نیاز جامعه به امید

 

رئیس سازمان توسعه تجارت اظهار داشت:

جامعه و مردم بیش از هر چیزی به امید نیاز دارد .

وی ادامه داد: بحث اساسی که امروز مطرح است، بحث جنگ امید و ناامیدی است و آنچه در تحریم‌ها مطرح می‌شود ایجاد ناامیدی است و صنعت نمایشگاهی می‌تواند این امید را حفظ کند.

مودودی ادامه داد: شرایطی که در حال حاضر کشور در آن قرار دارد را می توان جنگ بین دیدگاه‌ها و استراتژی‌ها نامید.

این جنگ ، جنگ با مردم است و حتی جنگ در بحث صنعت و غذا و دارو، دولت و رژیم مطرح نیست و بحث مردم مطرح است و باید بدانیم که در صورت تغییر در این شرایط هیچ اتفاقی قرار نیست ونمی توان به این امید باشیم که یک نیروی خارجی حضور یافته و یاریگر کشور و مردم باشد.

 

*** اهمیت وجود صنعت نمایشگاهی

 

رئیس سازمان توسعه تجارت با اشاره به اینکه تغییر باید از سوی خود ما صورت گیرد،  ادامه داد:

اگر قرار است اصلاحاتی صورت گیرد این موضوع دست ما و ملت ماست و نباید متکی بر نیروهای خارجی باشیم و صنعت نمایشگاهی نیز یکی از این نیروهای مهم است.

وی تصریح کرد: امروز ما باید به صنعت نمایشگاهی که نقش ویترین صنایع و توانمندی‌های کشور را ارائه می‌دهد نگاه متفاوتی داشته باشیم.

مودودی با اشاره به اینکه، در سازمان توسعه تجارت نگاه رویدادی وجود دارد نه نگاه نمایشگاهی  ادامه داد: زمانی که صحبت از بها دادن به یک صنعت می شود، این را باید در یک بازه طولانی‌تر و یک فرایند دید.

رئیس سازمان توسعه تجارت گفت: در طول سال باید رویدادهای مختلفی در جهت شناخت بهتر صنعت تعریف شود تا بتواند به بلوغ آن کمک نماید.

وی ادامه داد: تمام سیاست‌مداران باید نگاه فرایندی و رویدادی به موضوع نمایشگاه داشته باشند تا در تمام کشور جریان زنده تولید و تجارت را شاهد باشیم.

مودودی با اشاره به اهمیت صنعت نمایشگاهی اظهار داشت: در سازمان توسعه و تجارت از هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان مشوقی که در نظر گرفته شده بود در حدود ۲۰ میلیارد تومان آن را به نمایشگاه‌ها اختصاص داده شده است.

 

*** استراتژی‌های جدید سازمان توسعه و تجارت

 

وی با اشاره به این موضوع که استراتژی‌های جدیدی در سازمان توسعه و تجارت در حال تدوین است، تشریح کرد:

این استراتژی‌ها شامل، استراتژی مبتنی بر ترویج و توسعه است که در استراتژ ترویج بحث مدرسه صادرات در جهت غنا بخشیدن به دانش فنی تولیدکنندگان و تجار آینده و در بخش توسعه به پروژه‌های صادراتی و ظرفیت‌ها و فروشگاه‌های زنجیره‌ای نگاه می‌کنیم تا بتوانیم ظرفیت‌های بزرگی را در بازارهای بین‌المللی دنبال کنیم.

مودودی با اشاره به اینکه نمایشگاه جزء اولویت‌های سازمان توسعه و تجارت است گفت:

بسته حمایت توسعه صادرات غیرنفتی که تقریبا ۵۰۰ میلیارد تومان پیش‌بینی شده بعنوان مشوق بدهند و امیدواریم امکان استفاده از این بسته در سال ۹۸ نیز وجود داشته باشد.

نمایشگاه تجاری و رویداد معمولی نباید نگاه کرد.

 

*** توسعه برند ملی کشور

 

مودودی با اشاره به این موضوع که نباید به توسعه برند ملی و تجاری کشور اظهار داشت:  

ما با وجود داشتن  یک و دهم درصد از جمعیت و جغرافیای جهان،  در بخش صادرات نفتی و غیر نفتی سهم کشور کمتر از ۳ دهم درصد است و این نشان می‌دهد که نتوانستیم از ظرفیت برند ایران که زمینه‌سازاعتبار کشوراست استفاده کنیم تا بتوانیم تجارت خارجی را گسترش دهیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان توسعه و تجارت در پایان تاکید کرد:

باید با نگاه برند ملی و دقت بر برند تجاری توانمندی و ظرفیت کشوررا در عرصه بین‌المللی افزایش دهیم.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + سه =

کلید مقابل را فعال کنید