کد خبر:113613
پ
خرید تضمینی برق تجدیدپذیر‌ها
وزیر نیرو خبر داد

ایجاد زمینه‌هایی در جهت تبدیل ایران به گلوگاه تبادل انرژی در منطقه

وزیر نیرو با اشاره به اینکه کشور ما با تمامی همسایگان خود امکان تبادل انرژی برقرار کرده است از ایجاد زمینه‌هایی برای تبدیل شدن به گلوگاه تبادل انرژی در منطقه خبر داد.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه کشور ما با تمامی همسایگان خود امکان تبادل انرژی برقرار کرده است از ایجاد زمینه‌هایی برای تبدیل شدن به گلوگاه تبادل انرژی در منطقه خبر داد.

 

 

**** بهره‌برداری از پروژه‌های توزیع برق در جنوب استان کرمان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در مراسم آغاز عملیات اجرایی و بهره‌برداری از پروژه‌های توزیع برق در جنوب استان کرمان، اظهار داشت:

همه ما در یک میدان مسابقه به سر می‌بریم و باید از این فرصتی که در اختیار داریم برای جلب رضایت مردم و خداوند استفاده کنیم.

رضا اردکانیان ادامه داد: این رقابت؛ کاری ضروری و مهم این است و باید میدان این مسابقه و رقابت را به میدانی برای افزایش سطح رضایتمندی مردم تبدیل کنیم.

وی اظهار کرد: در این میدان همه ما باید پس از توکل به خداوند توجه به این موضوع داشته باشیم که همه کار‌ها افزایش رضایت مندی مردم را به دنبال داشته باشد.

 

*** ایران؛ کشوری ثروتمند

 

اردکانیان گفت: کشور ما کشوری ثروتمند است، معادن غنی و نفت دارد، ظرفیت‌های طبیعی خدادادی وسیعی دارد و از نظر موقعیت جغرافیای سیاسی نیز در نقطه حساسی در دنیا قرار گرفته ایم و همه این موارد اهمیت بالایی به کشور ما می‌دهد.

وی تصریح کرد: غنی‌ترین و ارزشمندترین ثروت ما، ظرفیت غنی منابع انسانی کشور است و ما از مردمان بسیار نجیب، هوشیار، با معرفت صبور، بردبار، فداکار و باهوشی برخوردار هستیم و این ثروت را خداوند بنا به مشیت خود به همه نقاط دنیا اعطا نکرده است.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: ظرفیت منابع انسانی ما به نحوی است که وقتی با ظرفیت‌های طبیعی افزوده می‌شود، نه تنها قادر خواهد بود بهترین شکل زندگی را برای این سرزمین رقم بزند بلکه سرنوشت بسیار دلگرم کننده و توأم با رفاه و آسایش را برای کل منطقه می‌تواند ایجاد کند و شاید درگیر کردن ما با مشکلاتی که با آن روبرو هستیم نیز به دلیل شناخت این ظرفیت‌ها است.

اردکانیان در ادامه با اشاره به اینکه امروز ۷۵ درصد جمعیت روستایی کشور از آب آشامیدنی سالم بهره‌مند هستند، گفت:

در آن زمان در زمینه جمع آوری و تصفیه تنها یک تصفیه خانه وجود داشت و امروز جمعیت تحت پوشش این تسهیلات اندکی بیش از ۵۰ درصد از جمعیت ۸۰ میلیونی کشور است.

 

*** فراهم‌آوری امکان تبادل انرژی با کشورهای همسایه

 

وی خاطرنشان کرد: پنجره‌های جدیدی را به واسطه دانشی که وجود دارد از جمله در انرژی‌های تجدیدپذیر باز کرده‌ایم و کشور ما با تمامی همسایگان خود امکان تبادل انرژی برقرار کرده است.

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر نیرو در پایان تصریح کرد: زمینه‌هایی برای تبدیل شدن به گلوگاه تبادل انرژی در منطقه را ایجاد کرده‌ایم.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول