کد خبر:111809
پ
آلومینیوم المهدی
نماینده مردم بندرعباس در مجلس خبر داد

عرضه محصولات آلومینیوم المهدی برای نخستین بار در بورس

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه در گذشته محصولات آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شده است از عرضه محصولات این شرکت برای نخستین بار در بورس خبر داد.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس با اشاره به اینکه در گذشته محصولات آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شده است از عرضه محصولات این شرکت برای نخستین بار در بورس خبر داد.
 
 
 

*** تشریح شرایط شرکت آلومینیوم المهدی

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس درباره شرایط کنونی شرکت آلومینیوم المهدی گفت:
در واگذاری قبلی این کارخانه روال قانونی طی نشده بود و تمامی امور خارج از ضوابط قانونی بود به همین دلیل پس از گزارش سازمان بازرسی و دیوان محاسبات قرارداد قبلی فسخ شد.
 
 
 

*** واگذاری‌های شرکت آلومینیوم المهدی

 
 
احمد مرادی افزود: پس از واگذاری اولیه آلومینیوم المهدی، تامین مواد اولیه به یکی از مشکلات اصلی این کارخانه تبدیل شد حتی بسیاری از دیگ‌های تولیدکننده آلومینیوم از فرآیند تولید خارج شد که ضرر مالی هنگفتی برای این کارخانه رقم زد.
 
وی اظهار کرد: در دومین واگذاری تلاش شد تمامی منافع دولت و بیت‌المال رعایت شود و برای تحقق این مهم کارخانه آلومینیوم المهدی به مپنا، به عنوان خریدار جدید واگذار شد.
 
عضو فراکسیون تولید و اشتغال مجلس خاطرنشان کرد: بر اساس اطلاعات رسیده مدیران جدید کارخانه آلومینیوم المهدی، مستقر شده‌اند و از زمان واگذاری، تاکنون لیستی از نیازمندی‌ها و مشکلات این کارخانه تهیه کرده‌اند؛ مقرر شده است مواد اولیه – پودر آلومینیوم- را تامین و اقدامات لازم برای رونق مجدد این کارخانه انجام شود.
 
 

*** سفارش مواد اولیه موردنیاز توسط مدیران جدید آلومینیوم المهدی 

 
 
این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه مدیران جدید آلومینیوم المهدی، مواد اولیه موردنیاز را به تامین‌کنندگان سفارش داده‌اند، خاطرنشان کرد:
یکی از مشکلات آلومینیوم المهدی تامین برق مورد نیاز بود، اما از آنجایی که مپنا حدود ۱۰ هزار مگاوات برق تولید می‌کند و برق ذخیره شده دارد مشکل اصلی و اساسی این کارخانه پس از واگذاری به مپنا حل شد.
 
 

*** سوءمدیریت‌ها؛ دست انداز رونق آلومینیوم المهدی

 
 
وی با بیان اینکه آلومینیوم کالایی استراتژیک برای ایران و دنیا است، ادامه داد:
سوءمدیریت‌ها می‌تواند مسائل و دست‌اندازهای بسیاری در مسیر رونق آلومینیوم المهدی، ایجاد کند بنابراین نیاز است به این موضوع توجه ویژه شود.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، نماینده مردم بندرعباس، قشم، ابوموسی، حاجی آباد، خمیر در مجلس در پایان خاطرنشان کرد:
در گذشته آلومینیوم المهدی در بورس عرضه نمی‌شد، اما به تازگی مقرر شده است برای نخستین بار و با شرایط معمولی این آلومینیوم در بورس عرضه و قیمت‌ها از این طریق مشخص شود.
 
 
 
 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + شش =

کلید مقابل را فعال کنید