کد خبر:111820
پ
ایمیدرو
عضو هیات عامل ایمیدرو خبر داد

تعیین تکلیف پهنه‌های اکتشافی کرمان تا پایان سال ۹۷

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی با اشاره به مسایل مرتبط با پهنه‌های اکتشافی کرمان از تعیین تکلیف این پهنه‌های اکتشافی تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری خبر داد.

معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی با اشاره به مسایل مرتبط با پهنه‌های اکتشافی کرمان از تعیین تکلیف این پهنه‌های اکتشافی تا ۱۵ اسفند ماه سال جاری خبر داد.
 
 

*** وضعیت پهنه‌های اکتشافی کرمان 

 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی در نشست با مدیران معدنی استان کرمان افزود: پهنه‌های استان کرمان تا یک ماه آتی تعیین تکلیف شده و تمام عوامل زمانی آن مشخص خواهد شد.
 
اردشیر سعدمحمدی گفت: با توجه به تاکید ریاست هیات عامل در استفاده از توانمندی‌های فعالان بخش خصوصی، ما گوش شنوای سرمایه‌گذاران هستیم و در یک فضای تعاملی برای دستیابی به اهداف، به دنبال رفع موانع خواهیم بود.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود طی ۶ ماهه آتی، قیمت مس افزایش یابد افزود:
برای راه‌اندازی کارخانه لیچینگ مس با عیار کمتر از ۰.۲ نیاز به سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیاردی دارد.
 
معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی با اشاره به تعیین تکلیف پهنه‌های اکتشافی کرمان تا پایان سال ۹۷، ادامه داد: مسئولان استانی و مدیران معدن و صنایع معدنی کرمان باید با معرفی ظرفیت‌های مثال زدنی این حوزه در اتاق بازگانی، زمینه جلب سرمایه‌گذاران را فراهم کنند.
 

*** انتقال تیتانیوم کهنوج به گل گهر

 
عضو هیات عامل ایمیدرو در خصوص طرح انتقال تیتانیوم کهنوج به گل گهر عنوان کرد: برای انتقال تیتانیوم کهنوج به گل گهر باید مراحل قانونی برای مجوز انتقال اخذ شود.
 
وی گفت: در رابطه با مسایل مرتبط با زغال سنگ اطلاعات کافی در دنیا وجود ندارد.
 
سعدمحمدی گفت: اگر آموزش به صورت هدفمند از طریق تشکل‌ها انجام شود، دستیابی فارغ‌التحصیلان این حوزه به اطلاعات تخصصی تسهیل می‌شود.
 
وی با اعلام اینکه کشور در بحث باطله‌ها اقدامات مطلوبی نداشته است، اظهار کرد: به طور مثال در زنجان باطله‌های بر زمین مانده‌ای وجود دارد که بیش از ده‌ها میلیون تن روی بیش از ۶ درصد دارد.
 
این مقام مسئول در سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران تاکید کرد: ما در بحث استحصال عناصر با ارزش از باطله‌ها نیاز به فضای مطالعاتی هدفمند دارد.
 
سعدمحمدی افزود: امروز حفاری عمقی هزینه‌های بالایی دارد و باید با ارایه اطلاعات پایه به بخش خصوصی توسط دولت، زمینه فعالیت در این حوزه را برای بخش خصوصی فراهم کنیم.
 

*** اجرای اصل ۴۴ قانون و واگذاری پهنه ها

 
به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی در پایان با اشاره به تعیین تکلیف پهنه‌های اکتشافی کرمان تا پایان سال ۹۷، خاطرنشان کرد:
 
پهنه‌ها را با ارایه اطلاعات به بخش خصوصی واگذار می‌کنیم و این رویه یعنی در اجرای دقیق اصل ۴۴ قانون اساسی گام بر می‌داریم.
 
 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید