اخبار برگزیده

کد خبر:111747
پ
سازمان تجارت جهانی
رویترز نوشت

مجوز سازمان تجارت جهانی به کره جنوبی برای تحریم آمریکا

سازمان تجارت جهانی با بررسی یک پروند حقوقی به کره جنوبی اجازه داد سالانه به میزان ۸۵ میلیون دلار کالا‌های آمریکایی را تحریم کند.

سازمان تجارت جهانی با بررسی یک پروند حقوقی به کره جنوبی اجازه داد سالانه به میزان ۸۵ میلیون دلار کالا‌های آمریکایی را تحریم کند.

 

*** مجوز سازمان تجارت جهانی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، هیات داوری سازمان تجارت جهانی در روز جمعه اعلام کرد؛ کره جنوبی می‌تواند پس از به چالش کشیدن عوارض ضد بازار شکنی و ضد سوبسید آمریکا بر ماشین لباسشویی، تحریم‌های تجاری سالانه تا ۸۴.۸۱ میلیون دلار بر آمریکا اعمال کند.

این مقدار بسیار کمتر از ۷۱۱ میلیون دلاری بود که کره جنوبی درخواست کرده بود، ولی حکم هیئت داوری یک دستورالعمل تحریمی هم برای کره جنوبی فراهم کرد تا در آینده اعمال کند البته در صورتی که آمریکا عوارض مشابهی برخلاف احکام سازمان تجارت جهانی، بر سایر محصولات وضع کند.

 

*** شکایت کره جنوبی به سازمان تجارت جهانی

 

کره جنوبی در ابتدا پس از یک تصمیم وزارت اقتصاد آمریکا در ۲۰۱۳ برای اعمال عوارض ضد سوبسید تا ۸۲ درصد بر لباسشویی‌های ساخت شرکت سامسونگ الکترونیک، شرکت ال‌جی الکترونیک و دوو الکترونیک، شکایتی را علیه آمریکا به سازمان تجارت جهانی، ارائه کرد.

کره جنوبی به سازمان تجارت جهانی، در مورد شیوه مورد استفاده برای محاسبه عوارض شکایت کرد و در ۲۰۱۶ برنده درخواست تجدیدنظر در سازمان تجارت جهانی شد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بعد‌ها شکایت کرد که آمریکا عوارض را در جهت پیروی از سازمان تجارت جهانی، بر نداشته و درخواست حق اعمال تحریم را داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع