کد خبر:111798
پ
همتی
رئیس کل بانک مرکزی خبر داد

تلاش بانک مرکزی در جهت تأمین ارز کالا‌های اساسی

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی از تلاش‌های انجام شده در رابطه با ایجاد تحرک در ارائه خدمات مالی به واحد‌های تولیدی و تأمین ارز کالا‌های اساسی خبر داد.

رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اقدامات بانک مرکزی از تلاش‌های انجام شده در رابطه با ایجاد تحرک در ارائه خدمات مالی به واحد‌های تولیدی و تأمین ارز کالا‌های اساسی خبر داد.

 

*** راهکار مقابله با جنگ اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه شخصی خود در فضای مجازی نوشت: امروز در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی در معرض آزمونی دیگر برای حفظ و تداوم آرمان‌های انقلاب قرار داریم.

جنگ اقتصادی امروز، تلاش و همت آن روز‌ها را می‌طلبد.

عبدالناصر همتی  تاکید کرد: بنده و همکارانم در بانک مرکزی تلاش می‌کنیم با مدیریت این شرایط و ناکام گذاشتن تلاش‌ها برای بی ثباتی ارزی، آرامش و ثبات را برای ادامه فعالیت‌های اقتصادی مردم فراهم کنیم.

 

*** اقدامات بانک مرکزی در زمینه تورم

 

در زمینه تورم، تمام تلاش بانک مرکزی، کاهش تأثیر شوک‌های طرف عرضه بر قیمت اقلام مصرفی مردم است.

وی همچنین در ادامه پیام خود عنوان کرد: پیگیری کانال‌های مالی با کشورها، ساماندهی واردات، ایجاد تحرک در ارائه خدمات مالی به واحد‌های تولیدی و تأمین ارز کالا‌های اساسی از جمله این اقدامات است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل بانک مرکزی، در پایان خاطر نشان کرد: بانک مرکزی، در مسیر ساماندهی نظام بانکی کشور در تلاش است تا بانک‌ها بتوانند در خدمت تولید ملی و تدارک سرمایه در گردش بنگاه‌ها باشند.

فروش اموال و دارایی‌های مازاد، بهبود ترازنامه، افزایش سرمایه، کاهش بدهی‌های معوق، روان سازی ارائه تسهیلات و … از جمله این موارد است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =

کلید مقابل را فعال کنید