کد خبر:111751
پ
مقیمی
معاون امور صنایع وزارت صنعت خبر داد

تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره‌مندی از فرصت انتقال بدون ارز

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح و تبیین سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت از تولید از تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره‌مندی از فرصت انتقال بدون ارز خبر داد.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با تشریح و تبیین سیاست‌های حمایتی وزارت صنعت از تولید از تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره‌مندی از فرصت انتقال بدون ارز خبر داد.

 

*** برنامه وزارت صنعت در جهت تسهیل و رفع موانع تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در همایش معاونان امور صنایع که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزارشد، گفت:

تشکیل مستمر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و کمیته تامین مواد اولیه در همه استان‌ها از برنامه‌های اجرایی وزارت صنعت در راستای صیانت و حفظ اشتغال موجود بوده و همه استان‌ها باید با نگاه ملی رفع مشکلات صنعتگران را در اولویت قرار دهند.

 

*** تببین سیاست انتقال بدون ارز برای صنعتگران

 

فرشاد مقیمی در این نشست تسهیل در اجرای سیاست انتقال بدون ارز در استان‌ها را مورد تاکید قرار داد و از استان‌ها خواست که این سیاست را برای صنعتگران تبیین نموده و شرایط را برای تولیدکنندگان جهت بهره‌مندی از این فرصت فراهم نمایند.

به گفته وی صنعتگران با استفاده از سیاست انتقال بدون ارز با سرعت بیشتری مواد اولیه مورد نیاز خود را تامین خواهند کرد.

مقیمی با اشاره به ضرورت پایش وضعیت واحد‌های صنعتی بزرگ و تامین مواد اولیه مورد نیاز تولیدکنندگان تاکید‌کرد:

در شرایط کنونی همکاری و همراهی مسئولان استانی در بهبود و مدیریت شرایط اقتصادی کشور نقش بسزایی دارد.

 

*** تشکیل کمیته پایش صنایع

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با بهره‌مندی از فرصت انتقال بدون ارز و تشکیل کمیته پایش صنایع در استان‌ها را از برنامه‌های این معاونت عنوان کرد و گفت:

استان‌ها با تشکیل این کمیته علاوه بر هم اندیشی با صاحبان صنایع، از موانع و مشکلات این صنعت مطلع خواهند شدکه این موضوع در ترسیم برنامه‌های آینده صنعت و شناسایی چالش‌های آتی موثر خواهد بود.

به اعتقاد معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت با کمک و همراهی بازو‌های اجرایی که در سراسر کشور وجود دارند به خوبی از این شرایط عبور خواهیم کرد.

 

*** ورود اطلاعات واحد‌ها در سامانه بهین یاب

 

وی در ادامه بر اتخاذ تدابیر لازم جهت ورود اطلاعات واحد‌ها در سامانه بهین یاب و بروز رسانی اطلاعات پروانه‌های بهره‌برداری واحد‌های تولیدی براساس ظرفیت‌های واقعی اعمال در سامانه بهین یاب تاکید کرد و گفت:

با توجه به ایجاد بستر لازم برای گزارشگیری روزانه از وضعیت واحد‌های مهم، لازم است واحد‌های تولیدکننده نسبت به درج اطلاعات مهم روزانه خود در سامانه اقدام نمایند.

 

*** تسهیل ورود مواد اولیه به کشور با واگذاری ثبت سفارش به استان‌ها

 

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه واگذاری ثبت سفارش به استان‌ها را در تسریع ورود مواد اولیه به کشور موثر برشمرد وگفت:

استان‌ها با شناسایی وضعیت واقعی واحد‌های صنعتی مستقر در استان با دقت بیشتری می‌توانند، اقدام به ثبت سفارش نمایند. البته وزارت صنعت نیز با نظارت بر روند ثبت سفارش‌ها، نحوه ورود مواد اولیه، قطعات و ماشین آلات صنعتی به کشور را رصد می‌کند.

مقیمی در ادامه خاطر نشان کرد: همه ما باید نسبت به وضعیت صنعت کشور حساس بوده و فضای کسب و کار را برای حفظ و توسعه اشتغال صنعتی فراهم نماییم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در پایان بر استفاده از ظرفیت مرزنشینان برای تامین کالا‌های مورد نیاز و استفاده از ظرفیت‌های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در پیشبرد اهداف و فعالیت‌ها تاکید کرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید