کد خبر:111362
پ
بارگیری نفت

آغاز بارگیری نفت ایران توسط چهارمین پالایشگر ژاپنی

شرکت JXTG «نیپون اویل اند انرژی» که بزرگترین پالایشگر ژاپن است، تقریبا سه ماه پس از دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا، از روز دوشنبه بارگیری نفت ایران را آغاز کرد.

شرکت JXTG «نیپون اویل اند انرژی» که بزرگترین پالایشگر ژاپن است، تقریبا سه ماه پس از دریافت معافیت از تحریم‌های آمریکا، از روز دوشنبه بارگیری نفت ایران را آغاز کرد.

 

*** ورود نفتکش Eneos Breeze به جزیره خارک

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اطلاعات «اس اند پی گلوبال پلاتس» حاکی از آن است که نفتکش Eneos Breeze قرار بوده است روز دوشنبه وارد جزیره خارک شود.

سخنگوی شرکت JXTG «نیپون اویل اند انرژی» روز دوشنبه تأیید کرد که بارگیری نفت ایران، را در فوریه از سرخواهد گرفت، اما به جزئیات مربوط به بارگیری نفت توسط نفتکش Eneos Breeze اشاره نکرد.

شرکت  JXTG «نیپون اویل اند انرژی» چهارمین پالایشگر ژاپنی است که بارگیری نفت ایران، را ازسرمی گیرد.

 

*** بارگیری نفت ایران پس از ۴ ماه وقفه

 

شرکت‌های «شوآ شل»، «فوجی اویل» و «کاسمو اویل» بارگیری نفت ایران، به میزان حدود ۴.۹ میلیون بشکه را پس از چهار ماه وقفه در ژانویه آغاز کردند.

طبق محاسبات پلاتس، با توجه به این که سایر پالایشگاه‌ها قصد دارند واردات نفت ایران را در فوریه از سربگیرند، انتظار می‌رود ژاپن حدود ۱۴ میلیون بشکه نفت ایران را در فاصله ژانویه تا فوریه بارگیری کند.

 

*** میانگین واردات نفت ژاپن از ایران

 

به این ترتیب میانگین واردات نفت ژاپن از ایران، در مدت معافیت ۱۸۰ روزه، به ۷۸ هزار بشکه در روز بالغ خواهد شد که ۴۹ درصد کمتر از ۱۵۳ هزار بشکه در فاصله مه تا اکتبر سال ۲۰۱۸ است.

منابع ژاپنی اظهار کرده‌اند ژاپن ممکن است بارگیری نفت ایران، را مجدداً در مارس متوقف کند زیرا خریداران ناچارند پیش از پایان بیمه حمل مورد حمایت دولت در پایان مارس، محموله‌های خود را دریافت کنند.

 

***معافیت واردات نفت ایران 

 

ژاپن یکی از هشت کشوری است که معافیت ۱۸۰ روزه از آمریکا برای ادامه واردات نفت ایران، تا چهارم ماه مه دریافت کرده است.

با این حال ابهامات پیرامون حمل محموله، بیمه و مسائل بانکی باعث شد برخی از کشورها نتوانند بلافاصله پس از دریافت معافیت، خرید نفت ایران را از سربگیرند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معافیت‌های جدید از پنجم ماه مه برای کشورهایی آغاز خواهد شد که آمریکا دریابد به وعده خود برای کاهش قابل توجه واردات نفت ایران، در مدت شش ماه معافیت اولیه عمل کرده‌اند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع