اخبار برگزیده

کد خبر:111260
پ
حبیبی
معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع

حرکت واحدهای صنعتی به سمت صنایع پیشرفته

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به سیاست‌های موجود در این سازمان از حرکت واحدهای صنعتی به سمت صنایع پیشرفته‌ و دانش‌بنیان خبر داد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران با اشاره به سیاست‌های موجود در این سازمان از حرکت واحدهای صنعتی به سمت صنایع پیشرفته‌ و دانش‌بنیان خبر داد.

 

*** برنامه وزارت صمت برای تبدیل واحدهای صنعتی به صنایع دانش‌بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در حاشیه افتتاح طرح توسعه واحد صنعتی یورو اسلات پارس و بهره‌برداری از خط رنگ واحد تولیدی سرو صنعت سپاهان در شهرک صنعتی پرند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، با تبریک ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی اظهار داشت:

این طرح جزء یکی از ده‌ها طرح استان تهران و یکی از صدها طرح کشور در رابطه با تولید قطعات خودرو محسوب می‌شود که امروز و با فرا رسیدن ایام مبارک دهه فجر شاهد افتتاح آن بودیم.

حبیبی ادامه داد: با سیاست‌هایی که در سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران وجود دارد، حرکت واحدهای صنعتی به سمت صنایع پیشرفته مدنظر قرار گرفته است و ممنوعیت استقرار برخی از صنایع در استان تهران نیز به این دلیل است تا بتوانیم به سمت صنایع پیشرفته و دانش‌بنیان حرکت کنیم .

 

*** وضعیت واحدهای صنایع نوین پیش از انقلاب

 

وی با اشاره به وجود واحدهای صنعتی در صنایع نوین و دانش‌بنیان، اظهار داشت: ذکر این نکته ضروری است که پیش از انقلاب واحدهایی را در صنایع نوین و دانش بنیان نداشتیم و استارت ساخت چنین واحدهای در دهه ۷۰ زده شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران ادامه داد: وجود این واحدها شاید بتواند در زمینه رشد و توسعه صنعت کمک فراوانی کند.

حبیبی اظهار داشت: در حال حاضر علاوه بر واحدهای طرح و توسعه ،  واحدهای خدمات فنی و مهندسی نیز به ارتقا و کیفیت محصولات در سطح استان کمک می‌کند.

 

*** پتانسیل صنعتگران و تولیدکنندگان کشور

 

وی با ابراز امیدواری از افتتاح‌ چنین واحدهایی ادامه داد:

علی رغم وجود محدودیت‌ها و ممانعت‌های که در صنعت کشور رخ داده است، این پتانسیل و توان در صنعتگران و تولیدکنندگان کشور وجود دارد که بتوانند در چنین موقعیتی با عزم و اراده‌ای راسخ چنین واحدهایی را افتتاح کنند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران در پایان خاطر نشان کرد:

به امید خدا در روزهای آتی و تا پایان دهه مبارک فجر شاهد افتتاح‌های دیگری در این زمینه خواهیم بود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع