خبرنگار :
پ
مدیر شهرک صنعتی پرند در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرگزاری صنایع خبر داد:

شهرک صنعتی پرند در مسیر توسعه/حضور ۴۵۸ شرکت تولیدی در شهرک صنعتی پرند +فیلم

مدیر شهرک صنعتی پرند با اشاره به حضور ۴۵۸ شرکت تولیدی و اشتغال مستقیم ۸ هزار نفر در این شهرک صنعتی از مسیر رو به توسعه شهرک صنعتی پرند خبر داد.

*** مساحت شهرک صنعتی پرند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر شهرک صنعتی پرند در حاشیه افتتاح طرح توسعه واحد صنعتی یورو اسلات پارس و بهره‌برداری از خط رنگ واحد تولیدی سرو صنعت سپاهان در شهرک صنعتی پرند در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صنایع، اظهار داشت:

این شهرک صنعتی با مساحتی بالغ بر ۳۵۰ هکتار در جنوب غربی تهران واقع شده است و بنای اجرایی این شهرک صنعتی از سال ۱۳۸۱ با متولی‌گری سازمان صنایع کوچک ایران و شرکت‌های صنعتی استان تهران آغاز شده است.

وی همچنین اظهار داشت: در حال حاضر در این شهرک ۴۵۸ شرکت عقد قرارداد داشته‌اند و می‌توان گفت؛ کل شهرک را پوشش داده‌ و در حال فعالیت هستند.

 

*** تعداد واحدهای فعال در شهرک صنعتی پرند

 

مهدی توانا با اشاره به تعداد واحدهای فعال در این شهرک گفت:

در حال حاضر ۳۸۴ واحد صنعتی در رشته‌های صنایع فلزی و صنایع برق الکترونیک در این شهرک فعال و در حال تولید هستند و می‌توان گفت حدود ۷۶ درصد این شهرک صنعتی فعال است.

توانا ادامه داد: حدود ۸ هزار نفر در این شهرک صنعتی اشتغال مستقیم دارند که عمدتا جزء نیروی متخصص، جوان و کارافرینان در زمینه تولید محصولات مختلف محسوب می شوند.

 

*** تشریح امکانات زیربنایی شهرک صنعتی پرند

 

وی با اشاره به امکانات زیربنایی شهرک صنعتی پرند، گفت:

این شهرک صنعتی امکانات زیر بنای کاملی دارد درواقع میتوان گفت؛ این شهرک صنعتی با امکانات زیرساختی پیشرو در سطح کشور ساخته شده است ودارای امکاناتی ازقبیل آب، برق، کاز، تلفن فیبرنوری، شبکه جمع‌آوری فاضلاب،  تصفیه‌خانه، شبکه روشنایی برق است.

توانا تاکید کرد: شهرک صنعتی پرند دارای کلیه امکانات زیر بنایی جهت استقرار یک واحد صنعتی است تا صنعت گران بتوانند با اطمینان و برنامه‌ریزی به تولید در این شهرک مشغول باشند.

مدیرشهرک صنعتی پرند با اشاره به حضور برندهای ملی و صاحب نام در این شهرک صنعتی ادامه داد:

 برندهای صادراتی و برندهای تولیدی در زمینه‌های گوناگون همانند؛ برندهای تولید کامپیوتر، تولید ماشین الات سنگین، تولید لوازم خانگی، تولید قطعات پلاستیکی، تولید قطعات خودرو، تولید البسه و پوشاک، تولید تجهیزات کارخانه‌جات و رشته‌های دیگر دراین شهرک صنعتی فعالند.

 

*** راه‌اندازی فاز جدید شهرک صنعتی پرند

 

وی با اشاره به راه‌اندازی فاز جدید این شهرک صنعتی اظهار داشت:

 امیدواریم در آینده‌ای نزدیک و با توافق بین شرکت عمران شهرجدید پرند و شرکت شهرک‌های صنعتی بتوانیم فاز جدید و اراضی جدیدی را به این شهرک الحاق نماییم تا بتوانیم زمینه را برای سرمایه‌گذاری بیشتر در این منطقه ایجاد نماییم.

 

*** مشکلات موجود در شهرک صنعتی پرند

 

توانا در پاسخ به سوالی درباره مشکلات موجود در شهرک صنعتی پرند، اظهار داشت:

با ایجاد تغییرات جدید در وزارت صنعت و حضور آقای رحمانی وزیر صنعت و همچنین تحقیقاتی که در زیر مجموعه شرکت‌های صنعتی تهران انجام شده است، فضای جدیدی برای رفع مشکلات و موانعی که تاکنون رخ داده در حال شکل‌گیری است.

وی ادامه داد: با حضور دفاتر پایگاه دولت در جهت خدمت‌رسانی به صاحبان صنعت و پاسخگویی به صنعتگران روند مکاتبات اداری نیز تسریع شده است.

 

*** اشتغالزایی در شهرک صنعتی پرند

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر شهرک صنعتی پرند، در پایان با اشاره به اشتغالزایی بالغ بر ۲۰۰ نفر در طرح توسعه یکی از واحدهای صنعتی در این شهرک صنعتی، خاطرنشان کرد:

صنعت‌گران ما در تلاشند تا بتوانند بیش از پیش در شرایط اقتصادی فعلی مقاومت نموده و این نوید را برای جامعه داشته باشند که زمینه جذب و اشتغال را برای جوانان عزیز کشورمان فراهم نمایند.  

 

 

در ادامه می‌توانید فیلم این مصاحبه را مشاهده نمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × چهار =

کلید مقابل را فعال کنید