کد خبر:111165
پ
ایران خودرو و سایپا
رئیس کمیسیون اصل ۹۰ تشریح کرد

وعده ایران‌خودرو و سایپا برای تحویل محصولات پیش‌فروش شده

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به جلسات این کمیسیون با مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی داخلی از تعهدات جدید ایران‌خودرو و سایپا در مورد محصولات پیش‌فروش شده خبر داد.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ با اشاره به جلسات این کمیسیون با مدیران دو شرکت بزرگ خودروسازی داخلی از تعهدات جدید ایران‌خودرو و سایپا در مورد محصولات پیش‌فروش شده خبر داد.

*** زمان‌بندی عمل به تعهدات ایران‌خودرو و سایپا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: به دنبال جلساتی که ما با مدیران شرکت‌های بزرگ خودروسازی ایران خودرو و سایپا داشتیم قرار شد که آنها زمان‌بندی عمل به تعهداتشان در زمینه خودروهای پیش فروش شده را اعلام کنند، اما گفتند تلاش می‌کنند تا پایان خرداد سال ۹۸ کل خودروهای پیش فروش شده را تحویل مشتریان بدهند.

داوود محمدی اضافه کرد: بر این اساس خودروسازان می‌توانند ۲۰ درصد پیش فروش جدید داشته باشند و مابقی را باید به ایفای تعهدات قبلی بپردازند.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: در جلساتی که با خودروسازان داشتیم، همچنین آنها پذیرفتند قراردادهایی که تا دی ماه منعقد کرده‌اند با ارقام قبلی باشد و چیزی به آن اضافه نشود.

درمورد متن قرارداد هم موضوع را به معاونت حقوقی ریاست جمهوری و سازمان تعزیرات ارجاع کردیم تا موارد را بررسی و پیشنهادات را به کمیسیون ارائه کنند.

 

*** چالاک سازی صنعت خودرو

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت چالاک سازی صنعت خودرو، خاطر نشان کرد:

در حال‌ حاضر حجم قابل توجهی به عنوان هیأت مدیره این شرکت‌ها فعالیت می‌کنند لذا قرار شد در این زمینه چالاک سازی داشته باشند و اعضای هیأت مدیره، هزینه‌ها و بدهی‌های‌شان به بانک مرکزی، قطعه سازان و مردم را شفاف سازی کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری ایسنا