اخبار برگزیده

کد خبر:111066
پ
شهرک صنعتی
همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر صورت می‌گیرد

بهره‌برداری از ۳۶۰ طرح در شهرک‌های صنعتی کشور

همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، بیش از ۳۶۰ طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسند.

همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، بیش از ۳۶۰ طرح با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال در شهرک‌های صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسند.

 

*** سرمایه‌گذاری ۴۴ هزار میلیاردی در شهرک‌های صنعتی کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بهره‌برداری از ۳۶۸ طرح با سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۴۴ هزار میلیارد ریال، ارزی ۱۰۶ میلیون دلار و میزان اشتغالزایی ۱۲ هزار و ۵۶ نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور آغاز می‌شود.

 

بیشترین تعداد طرح با ۷۰ طرح در استان آذربایجان شرقی با مجموع اشتغال ۲ هزار و ۱۹۲ نفر و بیشترین حجم سرمایه‌گذاری بالغ بر ۵ هزار میلیارد ریال مربوط به استان تهران است.

 

تعداد ۲۹ طرح نیز در ۱۷ استان با مجموع سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۲۷ هزار میلیارد ریال، ارزی ۸۸ میلیون و ۸۰۶ هزار دلار و میزان اشتغالزایی ۳ هزار و ۲۰۸ نفر، جزء طرح‌های با سرمایه‌گذاری بالای ۴۰۰ میلیارد ریال می‌باشند.

 

همچنین از این تعداد طرح‌ها، ۵ طرح با سرمایه‌گذاری ریالی بالغ بر ۲ هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال، ارزی ۳۲ میلیون دلار و میزان اشتغالزایی ۳۳۵ نفر با مشارکت سرمایه‌گذاران خارجی در استان‌های تهران، خراسان رضوی، خوزستان و زنجان درحال انجام است.

 

*** بهره‌برداری از ۲۹۴ پروژه عمرانی در شهرک‌های صنعتی کشور

 

این گزارش حاکی است، همزمان با فرا رسیدن دهه مبارک فجر، ۲۹۴ پروژه عمرانی نیز با سرمایه‌گذاری ۲۷۲ میلیارد و ۷۸۸ میلیون ریال در ۱۹۹ شهرک و ناحیه صنعتی سراسر کشور به بهره‌برداری می‌رسد.

 

احداث ساختمان‌های اداری، نگهبانی و آتش نشانی، احداث پل، تقاطع غیرهمسطح، سردر، خط انتقال و شبکه توزیع آب، برق، گاز، مخابرات و فیبر نوری، منبع زمینی، اتصال شبکه پساب تصفیه‌خانه به شبکه توزیع آب فضای سبز، زیرسازی و جدول گذاری و آسفالت معابر، شبکه روشنایی معابر، دفع آب‌های سطحی، محوطه سازی و تکمیل معابر، تکمیل ورودی و خروجی، اجرای عملیات خاکی، نیروگاه خورشیدی، تصفیه‌خانه و شبکه جمع‌آوری فاضلاب، چاه آب، رنگ آمیزی جداول و زیباسازی فضای سبز و … بخشی از عناوین پروژه‌های عمرانی قابل بهره‌برداری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور است.

 

*** ویژگی های سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران هم‌اینک با دارا بودن ۴۹۹ شهرک و ۳۱۱ ناحیه صنعتی و ۳ منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۶۵ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، ۶ شهرک فنآوری، ۳۶ مرکز خدمات فنآوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فنآوری اطلاعات و خدمات نرم‌افزاری، ۷۵ هزار و ۴۹۹ قرارداد منعقده و بهره‌برداری از ۴۲ هزار و ۷۸۴ واحد صنعتی کوچک و متوسط، موجبات اشتغال مستقیم ۸۶۳ هزار و ۳۴۴ نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع